Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV GAZZE’Yİ RAMAZAN’DA UNUTMADI…

İLKAV GAZZE’Yİ RAMAZAN’DA UNUTMADI…

by İlkav Editor
5,4K 👁
A+A-
Reset

 

İLKAV GAZZE’Yİ RAMAZAN’DA UNUTMADI…

 

İLKAV gönüllülerinin katkıları ile toplanan yardımlar Gazze yetkililerine ulaştı.Suriye ve Mısır olayları ile beraber İsrailin saldırı cinayet ve kuşatma hali devam ediyor..Elindeki kısıtlı imkanları ile ümmet coğrafyasının çeşitli yerlerinde yardıma muhtaç Müslümanlara kardeşlik bilinci içinde yardımlarını tam yerine ulaştırmaya  çalışan İLKAV gönüllüleri bu Ramazan’da da Suriye’den sonra ümmetin yılardır kanayan yarası Filistin / Gazze‘yi unutmadı.İki Cuma namazında toplanan 149.932 $ değerindeki yardım Gazze yetkililerine teslim edildi.Teslim ve teşekkür mektubu orjinali ve Türkçe çevirisi ile aşağıda sunulmuştur. 

 

 

 

TEŞEKKÜR VE TAKDİR

 

Rasulullah (S) buyurur ki: “ İnsanlardan yardımseverlere teşekkür etmeyen kişi Allah’a şükretmez.”

Abluka altında olan Gazze’den, bu mübarek Kur’an ve hayır ayında, siz izzetli, sevgili İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV mensubu kardeşlerimize en içten samimi ve sadık kelimelerle sevgi ve minnettarlığımızı sunmak istiyoruz.

 

        Filistin’de bulunan, insanlık ve hayır için çalışan müesseseler ve kendi adıma siz, İLKAV Vakfı’ndaki kardeşlerimizin büyük rolünden dolayı bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle de bugünlerde Siyonist saldırılarına maruz kalan Filistin’e ve Filistin’deki fakir ve muhtaç insanlara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür eder, bizlere ulaşan yardım tutarının 149.932 A.B.D. doları olduğunu, bu tutar içinden de 4762 A.B.D. dolarlık miktarını ise yetimlere ayırdığımızı bilgilerinize arz ederiz. Bu yardımlar, H. 1435 ve M. 2014 yılı için yapılmıştır.

 

       Biz, İLKAV Vakfını insani hayırseverlikte önde gelen müesseselerden biri olarak görüyoruz. İLKAV Vakfı  bunu her zaman olduğu gibi bir kez daha ispatlamıştır. Özellikle de Filistin halkının en zor döneminde yapılan bu yardımlar, Filistin ve Türkiye arasındaki dini ve tarihi ilişkilerin ne kadar derin olduğunu da kanıtlamıştır.

 

      Tekrar kendi adıma ve Filistin’de faaliyet göstermekte olan bütün hayırsever müesseseler adına, Türkiye’de faaliyet gösteren bütün hayırsever müesseseler içinde önde gelen İLKAV ve bütün mensuplarına Filistin’e olan yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. İLKAV aracılığıyla yardımlarını zor şartlarda yaşayan Filistin halkına ulaştıran siz kardeşlerimize yine teşekkür ederiz. Tabii bu arada hepinize, ailelerinize, ahbaplarınıza ve bütün dostlarınıza bu yılın sağlık ve hayırlarla dolu bir yıl olmasını dileriz.

 

 İnşallah Rabbimiz Kudüs’te hep birlikte namaz kılmamızı nasip eder.

En içten saygılarımla…

                      

Gazze/Cibaliye İslam Cemaati Başkanı.

Kardeşiniz Muhammed Ramazan En-Nauk

26.07.2014

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon