Cuma, Haziran 14, 2024
Ana sayfa KONFERANSLAR Taqiya: Siyonist olmak için yahudi olmak gerekmiyor.

Taqiya: Siyonist olmak için yahudi olmak gerekmiyor.

by İlkav Editor
312 👁
A+A-
Reset

Taqiya: Siyonist olmak için yahudi olmak gerekmiyor.

Sunumunu Gazzeli gazeteci-yazar Muhammed Ebû Taqıya’nın yaptığı İLKAV’ın Alternatif Eğitim Konferansının konusu Gazze’deki Direnişin Bugünü ve Gazze’yi Neler Bekliyor? idi.

Taqıya konferansında şu konulara değindi: Öncelikle şunu belirtelim; Gazze’deki direnen mücahidler, cahil ve savaşmaktan başka bir şey bilmeyen insanlar değiller. Geneli en az yüksek lisans mezunu
Gazze’dekilerin ölümü normal bir ölüm değil genelde param parça oluyorlar yani parçalanarak ölüyorlar ve bu yüzden çoğu zaman kimlikleri tespit edilemiyor.
Yaşanan bu soykırıma sessiz kalan batının Uluslararası hukuk adına söyleyecek bir şeyi yok artık. Uluslararası hukuk bir yalandır.
Batı yardım etmediği gibi Filistin bayrağı açan göstericileri bile yasakladı. Bu ülkelerde yapılan gösteriler izinsiz yapılıyor.
7 Ekim’den sonra insanlar akın akın İslâm’a girmeye başladı. Gazze olayı insanların uyanışına vesile oldu.
Gazze de işlenmemiş savaş suçu kalmadı. 14 bin çocuk 10 bin kadın katledildi.
Gazze de görev yapan ve daha sonra ülkesine dönen ABD’li doktorun söylediği çok dikkat çekici; “Gazzeliler orada insanüstü bir acıya maruz kalıyor. Biz insan isek Gazzeliler başka bir şey”
Hayatında dininin şâhidliğini yapmayanın ölümü şehadet olmaz.
Filistinliler şimdiye kadar Müslümanlara karşı yapılan tüm savaşlardan (Irak, Libya, Lübnan, Suriye …) bir ders çıkardılar ve Müslümanların bu savaşları neden kaybettikleri tespit edip aynı hatalara düşmediler. Eğer ordunuz İslam’a uygun bir şekilde yetişmiş değil ise başka bir orduya galip gelemezsiniz. Filistin direnişi İslâmî temeller üzerine olmalıdır.
Artık cihad ve mücahid kavramlarını kullanabiliyoruz. Cihad ve Mücahid kelimeleri daha önce terörle anılıyordu ve insanlarda bu kelimelere karşı bir antipati oluşturulmuştu.
Ağlama duvarı diye bir yer yok ve böyle bir ibadette yok. Orası Burak duvarı, bu duvara dokununca Mescid-i Aksa’ya dokunuyorlar.
Akın akın Müslüman olanlar bizden daha iyi Müslüman olacaklar. Belki de Allah İslâm’ı bizden alıp onlara verecek ve belki de biz İslâm’a layık değiliz.
1948’den beri öldürülen bir halk var ama 7 Ekim’de yapılan saldırı gündem ediliyor ve buna bağlı olarak “İsrail saldırı altında ve kendini savunma hakkı vardır” diyorlar. Halbuki bu halk 1948’den beri sürekli saldırı altında ve katlediliyor, katliama ve soykırıma tabi tutuluyor.
Mescidi aksa bir diriliş mabedidir. Kudüs ziyaretlerinin maksadı çiçek böcek fotoğrafı çekmek olmamalı bu bir nöbet ziyareti olmalıdır.
Türkiye’den Ukrayna’ya hediye edilen ya da satılan İHA’ların neden yarısı bile Gazze’ye yapılmadı.
İsrail, Filistin’e yerleşirken batıya “biz orda insansız bir toprak bulduk oraya yerleşiyoruz” yalanını uydurdular.

Siyonist olmak için yahudi olmak gerekmiyor. Siyonistlerden daha siyonist sözümona Müslümanlar var.
İsrail, 7 Ekim Aksâ Tûfânı Operasyonu olmasaydı orta doğuda Arap ülkelerinin de olduğu bir NATO vârî bir örgüt kuracaktı.
Gazze düşerse ikinci hedefleri Türkiye olacak.
Ateşkes görüşmelerinde; İsrail, Hamas’ın hayır diyeceğini bildiği için olmayacak teklifler veriyor. Böylece dünyaya, “biz barış istiyoruz ama Hamas istemiyor imajını vermek istiyorlar.

Ekitap için tıklayın

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon