Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa DİĞER Ümmet’in Çocukları Yangın Bölgesinde…

Ümmet’in Çocukları Yangın Bölgesinde…

by İlkav Editor
981 👁
A+A-
Reset

Ümmet’in Çocukları Yangın Bölgesinde…

Radyo Denge Osman Yıldız’ın sunduğu Gündem Özel programının konukları yangın bölgesinden canlı bağlantı ile Doğu Türkistanlı Abdulahad Abdurrahman, Suriyeli mülteci Muhammed ve Filistinli Said kardeşlerimiz oldu.

Zalimlerin zulümlerinden dolayı kendi yurtlarını terk ederek Türkiye’de sıkıntılar içinde ayakta durmaya çalışan ümmetin çocukları “Biz ümmetiz, acınız acımız, derdiniz derdimiz, ormanlara düşen ateş bizim de içimizi yakıyor” diyor.
   
Son dönemde Türkiye'de yaşanan orman yangınlarına kayıtsız kalamadıklarını ve yangın söndürme faaliyetlerine destek vermek için oluşturdukları ekiplerle yangın bölgelerine intikal ettiklerini ve burada bizzat lojistik destek faaliyetlerinde bulunduklarını, bunun İslâmî bir sorumluluk olduğunu ve “bizler ümmetiz, sizlerin yaşadığı sıkıntılar bizlerin de sıkıntısıdır.” diyerek, insanların yerlerinden yurtlarından olmalarının ne kadar zor olduğunu en iyi kendilerinin bildiğini söylediler.                                   “Biz Osmanlı döneminde birdik. Şu anda aramızda yapay sınırlar olsa da gönlümüzde hiçbir zaman ayrılık olmadı” diyerek neden yangın bölgesinde olduklarını ifade ettiler.

Programın videosu aşağıda istifadenize sunulmuştur. 

Ekitap için tıklayın

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon