Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn – Şahin Setkaya kardeşimiz vefat etmiştir.

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn – Şahin Setkaya kardeşimiz vefat etmiştir.

by İlkav Editor
727 👁
A+A-
Reset

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn – Şahin Setkaya kardeşimiz vefat etmiştir.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı yönetim kurulu üyesi değerli kardeşimiz Şahin Sertkaya uzun süre muzdarip olduğu rahatsızlığı sebebiyle 18 Ağustos 2023 Cuma günü vefat etmiş bulunmaktadır. Rabbimizden, yıllarca süren ağır sağlık sorunları sürecinde çektiği sıkıntıları günahlarına kefaret saymasını ve kendisine rahmet ve mağfiretiyle muamele etmesini niyaz ediyoruz.

Sağlıklı olduğu yıllarda, vakfımızın Kur’anî davet, eğitim ve vahye şahidlik eksenli faaliyetlerine aktif olarak katılarak fedakârca çabalar gösterip katkılarda bulunmak suretiyle Allah’ın dininin hizmetkârı olmaya talip bir hayat yaşadığına, ayrıca oturduğu mahallede de aynı çabayı sürdürerek çevresindeki arkadaşlarıyla birlikte oluşturdukları bir yapı bünyesinde Kur’anî davet ve eğitim faaliyetleri göstererek, adeta hiç boş durmak istemeyen çırpınışlarla Allah (c) yoluna adanmış bir mü’mine yakışan örneklik ortaya koyduğuna şahidlik ediyoruz. Rabbimiz, bütün bu amellerini kabul etsin ve karşılığını ecir olarak kat kat versin inşaAllah.

Şahin kardeşimizin cenazesi, ailesinin, İLKAV yönetimi ve gönüllüleri ile diğer dostlarının katılımıyla kılınan cenaze namazını müteakiben Kırıkkale Delice ilçesi Kavak köyü mezarlığında defnedildi. Kendisine Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyor, ailesine ve İLKAV’daki gönüldaşlarına başsağlığı ve sabr-ı cemil lutfetmesini niyaz ediyoruz. Kardeşimizin vefatı üzerine vakfımıza başsağlığı ve merhum için dualarını ileten bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun, her birinize ve hepimize razı olacağı sağlıklı, hayırlı ve sırat-ı müstakîm üzere bir hayat yaşamayı lutfetsin.

Ekitap için tıklayın

İLKAV Yönetim Kurulu

Şahin kardeşimizin 03.08.2018 tarihinde İLKAV Cuma konferansında yaptığı bir konuşmanın videosunu ilginize sunuyoruz:

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon