Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV’IN NAKDÎ VE KURBAN BAĞIŞI YARDIMLARI GAZZE’YE ULAŞTIRILDI

İLKAV’IN NAKDÎ VE KURBAN BAĞIŞI YARDIMLARI GAZZE’YE ULAŞTIRILDI

by İlkav Editor
976 👁
A+A-
Reset
İLKAV’IN NAKDÎ VE KURBAN BAĞIŞI YARDIMLARI GAZZE’YE ULAŞTIRILDI
 
Bu yıl da nakdî yardımlarımızla ve kurban bağışlarımızla, işgalci İsrail’in kuşatması altındaki Gazzeli kardeşlerimizin yanındaydık.
Gerek nakdî yardımlarımız gerekse de kurban bağışı yardımlarımızla kuşatma altında Gazze’de bulunan kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzun ifadesi olarak bir faaliyet icrâ ettik, Rabbimiz bu ibadetimizi kabul buyursun. Kurban Bayramı sebebiyle birçok Müslüman, nakdî ve kurban bağışı yardımlarıyla dünyanın birçok bölgesinde var olmak ve yok olmak mücadelesi içinde olan Müslümanlarla dayanışma halinde faaliyetlerde bulunuyorlar. İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV gönüllüleri de bu faaliyetlerden olarak her sene olduğu gibi bu seneki nakdî yardımlarını ve kurban bağışlarını kuşatma altındaki Gazzeli kardeşlerine ulaştırdı.
Bu sene Gazze’de İLKAV olarak nakdî yardım 41.050 Euro, kurban bağışı olarak da 13.645 Euro karşılığı 70 adet kurban, işgalci İsrail tarafından kuşatma altında tutulan kardeşlerimize dağıtıldı. Gazzeli kardeşlerimiz, teşekkür ve takdir belgesi ile dağıtılan nakdî yardımların ve kurban paylarının dağıtımına dair fotoğrafları ile kurbanların kesimine dair videoları internet/ aracılığıyla bize ulaştırdılar. Bu belgeleri haberimizin altında fotoğraflar ve videolar halinde sizinle paylaştık. Gazze’ye yönelik devam eden işgalci İsrail devletinin kuşatmasına rağmen Müslümanların ortaya koyduğu bu dayanışma ve kardeşlik mesajında bir nebze de olsa katkıda bulunan bütün kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul olunmasını Rabbimizden diliyoruz.
 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon