Cuma, Haziran 14, 2024
Ana sayfa HABERLER Hicret’in 1443. yılı hepimize, hayırlı olsun, hayırlar getirsin inşâAllah.

Hicret’in 1443. yılı hepimize, hayırlı olsun, hayırlar getirsin inşâAllah.

by İlkav Editor
694 👁
A+A-
Reset
Hicret’in 1443. yılı hepimize, tüm Müslüman Halklara ve tüm dünya mustaz’aflarına hayırlı
olsun, hayırlar getirsin inşâAllah.
 
Rabbimiz yeni Hicri yılda, başta Suriye, Afganistan, Keşmir, Arakan, Doğu Türkistan, Mısır ve Gazze olmak üzere, emperyalistlere,
despotlara, darbeci zalimlere, Siyonistlere, katil demokrasilere ve askerî ya da kültürel işgallere karşı direnen Müslüman halkları muzaffer kılsın. Sabır ve direnme gücü versin, yardım ve rahmetini üzerlerine yağdırsın inşâAllah.
 
Yeni Hicri yıl, hayırlı uyanışlara ve yeniden “Hablulluh’a topluca sarılmak” suretiyle Kur’ânî bir inkılâp yaşayarak tevhîdî bir ümmet olmamıza vesile olsun inşâAllah. Bunun için ümmet olarak Kur’an’a doğru hicretimize, ümmet çapında vahiyle fıtratın bütünleşmesine ve Kur’an’la yeniden dirilişimize, böylece Kur’an’ı terk ederek (mehcur bırakarak) (Kur’an’dan hicret ederek) içine düştüğümüz zilletten kurtulup yeniden izzetli günlere kavuşmamıza vesile olsun inşâAllah.
 
Özellikle son on beş yılda Müslümanların da
desteğiyle muhafazakâr laik demokrat bir iktidarın yönetiminde yaşanan büyük yozlaşma, çürüme ve sekülerleşme sürecinden kurtaracak yeni bir tevhidi dirilişe vesile olsun inşâAllah. 
 
Rabbimiz, bu yozlaşma sürecinde yaşanan büyük
yenilgi ve geriye gidişe rağmen, vahyin soluğuyla yeniden dirilip ayağa kalkmayı, yeni bir başlangıç ve yeni bir hamle yapmayı bizlere nasip etsin inşâAllah.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon