Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana sayfa HABERLER Ramazan Ve Kuran Konulu

Ramazan Ve Kuran Konulu

by İlkav Editor
2,3K 👁
A+A-
Reset

ANKARA, ADAPAZARI, KONYA, KARAMAN, DİYARBAKIR, ŞANLIURFA

İlkav Başkanı Mehmet PAMAK'ın konuşmacı olarak katıldığı konferanslar başarıyla tamamlandı. Ankara Ramazan ve Kur'an Paneli'nin ardından Anadoludaydı. Tevhid’in ölümsüz mesajını sahih ve tavizsiz bir biçimde kitlelere ulaştırmak gibi bir sorumluluğun bilinciyle Ramazan’ı kuşanarak, oruç gibi azim ve irademizi güçlendiren ibadetin ruhlarımızı aydınlatan etkisiyle İlkav olarak Anadolu’ya çıktık. İnsanlarla kucaklaşmak, Anadolu’nun farklı bölgelerindeki sorunların temelde hep aynı sorunun olduğu yönündeki iman ve kanaatimizi paylaşmak istedik.

 

Bu konferanslar zincirinde gördüğümüz insan ve toplum manzarası oldukça önemliydi. İnsanlar Kur’anın duru mesajına özlem içindeydiler. Yaşadığımız hayata Kur’an'la bakıldığında ortaya çıkan savrulma ve saplantıların birçoğu farkında bile değillerdi. İnsanlar muhafazakar savrulmayı ve gelenekçi saplantıyı görüp nasıl bugüne kadar bunun farkında olmadıklarını dile getiriyor ve konferanslarla büyük bir hizmetin yapıldığını belirtiyorlardı.

Ekitap için tıklayın

Bu konferansların neticesinde şu gerçek bir kez daha belirgin hale gelmiştir ki; hiçbir politik mülahazanın etkisinde kalmadan, hiçbir çıkar ilişkisi ve birlikteliğinin olmadığı özgün ve sivil zeminde üretilen Kur’an ve Tevhid bilincinin kitlelerde uyandırdığı heyecan ve sevinci başka bir zeminde görmek mümkün değildir.

Ankara ile başlayan başlayan konferanslarımız sırasıyla Adapazarı, Konya, Karaman, Diyarbakır, Ş.Urfa’da gerçekleştirilmiştir.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon