Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana sayfa Radyo Denge’de Kudüs, Mescid-i Aksâ ve Gazze’deki son gelişmeler konuşuldu.

Radyo Denge’de Kudüs, Mescid-i Aksâ ve Gazze’deki son gelişmeler konuşuldu.

by İlkav Editor
1,4K 👁
A+A-
Reset
Radyo Denge’de Kudüs, Mescid-i Aksâ ve Gazze’deki son gelişmeler konuşuldu.
Radyo Denge, Gündem Özel programında Osman Yıldız’ın konuğu Gazzeli Enver Ataullah misafir oldu. Programda Siyonist işgalci devletin son saldırıları konuşuldu.
Gazze’den canlı olarak yayınlanan program şu konular çerçevesinde gerçekleşti:
– Siyonist işgalcinin Gazze’de değişik zamanlardaki saldırılarında binlerce evimizi yıkıp, binlerce insanımızı şehid ettiler. Bu son saldırıda 60’tan fazlası bebek ve çocuk olmak üzere 243 şehidimiz, 1900 yaralımız var.
– Kuşatma sebebiyle en hayâtî ihtiyaçlarımızı bile temin edemiyoruz. Gazze’de üretim yok, her şey dışarıdan geliyor.
Gıda, sağlık, inşaat ve eğitim alanlarında her şeye ihtiyacımız var. Son saldırılardan önce de bu hususlarda ihtiyaçlarımız vardı. Şimdi ise bu ihtiyaçlar artık had safhaya ulaşmış kat be kat artmış vaziyettedir.
– Siyonist işgalci devletin saldırıları değişik aralıklarla hep devam edegelmiştir. Bu saldırılardan hemen sonra dış yardımlar artıyor fakat, saldırılardan sonraki dönemde sanki Gazze kuşatma altında değilmiş gibi yardımlar azalıyor ve neredeyse durma noktasına geliyor.
– Son saldırılar şimdiye kadar olan saldırılardan farklı bir durumu ortaya çıkardı. Daha önceki saldırılarda Gazze’den veya başka bir Filistin bölgesinden verilen karşılık Siyonist işgalci devletin Demir Kubbe savunma sistemleri tarafından etkisizleştiriliyordu. Şimdi ise bu savunma sistemi delinmiş ve kardeşlerimizin attığı roketler ve füzeler işgalci İsrail’in bütün şehirlerine düşüyor ve onları sığınaklara hapsediyor. Bu sebepten dolayı hemen ateşkes ilanını kendileri gündeme getirip ilan ettiler.
Bu durum başta Gazze olmak üzere Filistin’in bütün şehirlerinde sevinçle karşılandı.
 
Programın video kaydı aşağıda istifadenize sunulmuştur.
 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon