Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV Kurucu Başkanı Mehmet PAMAK, 19 Kasım 2022 akşamı Akit TV´de Kırmızı Masa programının konuğu oldu.

İLKAV Kurucu Başkanı Mehmet PAMAK, 19 Kasım 2022 akşamı Akit TV´de Kırmızı Masa programının konuğu oldu.

by İlkav Editor
537 👁
A+A-
Reset
İLKAV Kurucu Başkanı Mehmet PAMAK, 19 Kasım 2022 akşamı Akit TV'de Kırmızı Masa programının konuğu oldu. 
 
Kurucu başkanımız Mehmet PAMAK'la yapılan  iki saati aşan söyleşi programında, hayat serüveninde TC tarihinin önemli bir bölümüne de şahidlik yapan hatıraları eşliğinde, Türkçü MHP'nin Kurucu Genel Başkanlığından İslâmî kimliğe doğru yaşadığı İslâmî uyanış sürecine dair tespitleri, yaşadığı değişim, arayış ve hidayete ulaşma çabaları gündem oldu. 
 
'Allah',ın indirdikleriyle hükmetmeyenlerin' kâfir, zalim ve fasık olduklarını bildiren âyetler hatırlatılıp bu konumdaki laik kemalist TC sisteminin ve hükümetlerinin İslâmî ölçülerle değerlendirilmesi yapıldı ve müminlerin laik partileşmeden, laik parlemento ve hükümetlerden neden uzak durmaları gerektiği gerekçeleriyle ifade edildi. Takip edilmesi gereken ve toplumsal değişimi hedefleyen, iktidar eksenli değil kulluk eksenli İslâmî mücadele yöntemi olan nebevî yönteme işaret edildi. 
 
Tağutî sistem içinde AKP iktidarının, bu batıl konumuna rağmen, İslam'ı istismar edip laik devlet kurumları için araçsallaştırması ve Erdoğan'ın İslam'ı tahrif eden açıklamaları eleştirildi. "Bütün dinlere eşit uzaklıkta duran" bir laikliği savunduğunu söyleyen Erdoğan, bu inancına sadık olmaya ve Allah'ın dini İslam'ı rahat bırakmaya çağırıldı. 
 
 PAMAK konuşmasında Erdoğan'a şu çağrıda bulundu: "Madem bütün dinlere eşit uzaklıkta duran laik devletten yanasın, o zaman Hristiyanlık ve Yahudilik hakkında neden hiç konuşmadığın halde sürekli İslam hakkında konuşuyorsun? Üstelik bu haksız konuşmaların ile "laiklik İslam ile bağdaşır", ' din bireyseldir", "paranın dini imanı olmaz" ve "biz sırat-ı mustakîm üzereyiz, bizden ayrılan sapmıştır" diyerek sürekli İslam'ı tahrif etmeye çalışıyor ve Allah'ın tevhid dinine iftira etmeyi sürdürüyorsun. 
 
"Bizim de müntesibi olduğumuz Allah'ın dinine yönelik bu tahrif söylemlerine ve istismarına son vermezsen, biz de Müslüman olarak buna itiraz etmek, karşı çıkmak ve engel olmak için mücadele etmek zorundayız. Bu istismar ve tahrifin devam ettiği sürece ben de bir Müslüman olarak bu yaptığına itiraz etmek zorundayım. Ben ölüme hazırlanıyorum, Rabbime vereceğim hesaba hazırlanıyorum, bu sebeple bu imanî sorumluluğumun gereğini yapmak zorundayım."
 
"On yılı aşkın zaman diliminde defalarca haber gönderdim, 'eğer bu tahrifatı yapmayıp Allah'ın dinine de diğer dinlere olduğu gibi eşit uzaklıkta durursan, o zaman somut bir zulmün olmadıkça seninle ilgili tek bir eleştiri cümlesi bile kurmam. Laik kemalist sisteme ve zulümlerine, dayatmalarına karşı genel mücadelemi sürdürürüm, batıl sistemin bir parçası olan sen de bu mücadelemden payını alırsın. Ama senin için özel bir cümle kurmama gerek kalmaz. Aksi takdirde, yani İslam'ı laik devlet kurum ve politikaları için araçsallaştırıp kullanmaya ve İslam'ı tahrif eden ve iftira niteliği taşıyan açıklamalarına devam edersen, bu zulüm ve ifsadına karşı imanî sorumluluğumuz olan ıslah mücadelesini ölüm gelene kadar sürdüreceğimizi bilmelisin.' dedim. Buna rağmen bu yanlışını ısrarla sürdürüyorsun ve ben de bu sebeple itiraz etmeyi sürdürüyorum ve sürdüreceğim."
 
İki saatten fazla sürmesine rağmen izleyicilerden bize dönüşle çok önemli bir program olduğuna vurgu yapan çok sayıda kardeşimiz, programın tam da ihtiyaç duyulan konulara geldiğinde bittiğini ve mutlaka devamının gelmesi gerektiğini söyleyerek Mehmet PAMAK abimize hakkı haykıran ve tevhidî daveti bir daha gündemleştiren açıklamaları sebebiyle dua ve desteklerini ilettiler.
Programı ilgiyle izleyip desteklerini ve samimi duygusal içerikli dualarını beyan eden bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. 
 
Bizler de sizin güzel dualarınıza hepimiz için âmin diyerek ve Allah (c), sırat-ı mustakîm üzere ayaklarımızı sabit kılsın duasıyla sizleri Rabbimize emanet ediyoruz. 
 
 İLKAV Yönetim Kurulu
 
Programın videosu aşağıda sunulmuştur…

 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon