Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV gönüllüleri bu Ramazan’da da yetimleri unutmadı

İLKAV gönüllüleri bu Ramazan’da da yetimleri unutmadı

by İlkav Editor
380 👁
A+A-
Reset

İLKAV gönüllüleri bu Ramazan’da da yetimleri unutmadı

İLKAV Gençlik Hareketi, Yetim Giydirme ve diğer yardım faaliyetlerine devam ediyor.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV bünyesinde çalışmalarına devam eden İLKAV Gençlik Hareketi olarak İslâmî eğitim yanında Müslüman olmamızın bir gereği olduğunu düşündüğümüz yardım faaliyetleri de yapmaktadır.
Bu çalışmaya 2018 Ramazan ayında 10 adet yetim için bayramlık hedefi ile başlandı. 2023 Ramazan sonunda ise Rabbimizin yardımı ile yaklaşık 500 çocuğun yüzünün gülümsemesine vesile olundu. Sonrasında İLKAV Gençlik Hareketi’ndeki arkadaşlar ile yardım çalışmalarına devam etme kararı alındı ve format değiştirerek hem yetim giydirme hem de ihtiyaç sahibi aileler için temel ihtiyaç yardımları şeklinde faaliyete devam ediliyor.
Eğitim faaliyetlerinde ders verdiğimiz öğrencilerin aileleri ve İLKAV çevresi gönüllüleri içinden bu çalışmaya destek vermek isteyen kişilerden yardım alıyoruz. Sonrasında yaptığımız yardımları bir ölçü çerçevesinde fotoğraflayıp ailelere iletiyoruz.

Bu faaliyetlerimizdeki gayemizi şu şekilde sıralayabiliriz:
1.
Tabi ki öncelikli olarak Allah’ın rızası. Geçici olarak bulunduğumuz bu dünya hayatında çevremizdeki ihtiyaç sahibi kimseler ile imtihan edildiğimizi düşünüyoruz. Bu imtihanı ise yalnız Rabbimizin rızasını kazanarak geçebileceğimize inanıyoruz.
2. İhtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizin kanayan yarasına merhem olmaya çalışıyoruz.
3. Çalışmalarımız İLKAV bünyesinde beraber ders işlediğimiz çocuklar ve gençler ile yapıyoruz. Derslerde çocukların ve gençlerin dinledikleri; yardım, fedakârlık, iyilik gibi konuların, ihtiyaç sahibi kimseleri gözetmek ve onlara yardım edilmesine vesile olmanın öneminin anlatıldığı derslerin somut hayat ile bağlantılarını göstermeye çalışıyoruz. İLKAV’da devam eden derslerde ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde öğrenci bulunmaktadır.
4. Medyadaki Suriyeli kardeşlerimize yönelik kasıtlı manipülasyon haberlere aldanmamaları için çocukları ve gençleri gerçek durum ile yüz yüze getirerek yanlış bir algıya sahip olmalarını engellemek istiyoruz.
5. İslâm kardeşliğini ihtiyaç sahibi kimselere göstermek istiyoruz.

Ekitap için tıklayın

Bu çalışmalarımız, ağırlıklı olarak ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimizin Ankara’nın Altındağ, Pursaklar, Önder gibi bölgelerinde yürütülmektedir. Rabbimiz hayır sahibi kardeşlerimizden razı olsun.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon