Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV’ın geleneksel Kadir Gecesi iftarı yetimlerle beraber yapıldı.

İLKAV’ın geleneksel Kadir Gecesi iftarı yetimlerle beraber yapıldı.

by İlkav Editor
54 👁
A+A-
Reset

İLKAV’ın geleneksel Kadir Gecesi iftarı yetimlerle beraber yapıldı.

Ramazan ayını uğurlarken İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV’ın bünyesinde her yıl aileleri ile beraber çevresinin bir araya getirildiği iftar programı büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Bu sene siyonist terör örgütü İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik devam eden azgın saldırıları altında buruk geçen Ramazan ayında Vakfımızın düzenlemiş olduğu Kadir Gecesi programı Müslümanların Kur’anla dirilişi için küçük ama önemli bir faaliyeti amaçladı. Ankara’da ki farklı kardeş kuruluşların da iştirak ettiği iftarda bu sene yetimler ve aileleri de organizasyonda yer aldı. Yaklaşık 1200 kişiye verilen iftar ve akabindeki Kadir Gecesi programının sunuculuğunu vakıf yönetim kurulu üyesi Mutlu Tüfekçioğlu yaptı.

Program Bekir Uçar’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve mealinin verilmesi ile başladı. Ardından İLKAV Başkanı Emrullah Ayan Hocanın Kadir gecesi, Kur’an ve Ramazan ilişkisi ile ümmetin durumu konulu konuşması ile devam etti.

Ayan konuşmasında; Kadir gecesini mübarek yapanın Kur’an’ın o gece inmesi olduğunu, Ramazan’ın da o yüzden Kur’an’ı hayatımızın merkezine alma ayı olması gerektiğini ifade ettikten sonra Kur’an’ın ferdî ve sosyal hayatımızı düzenleme konusunda özne olması gerekirken maalesef yüzyıllara sâri kaynaktan kopuş ile hurafe ve bidatlere sapmanın akabinde yanlış bir konumlandırmayla Kur’an mübarek gün ve gecelerde ve ölenlerin ardından okunan bir sevap aracına indirgenmesinden dolayı nesne haline getirildiğini buna bağlı olarak da ümmetin mevcut zillet durumuna düştüğünü, bu halden ise, ancak tüm zihinsel ve maddî putlarından sıyrılıp Kur’an’ın ipine sımsıkı sarılarak kurtulabileceğini ifade etti.
Kadir’in Gecesinin Müslümanlara hayırlar ve bereket getirerek yeniden uyanışına vesile olmasını dileyerek dua ile konuşmasına son verdi.

Ekitap için tıklayın

İftar programı sonrası İLKAV gönüllüleri, vakfın ilgilendiği çocuklarımızla birlikte vakit geçirdi. Yetimlerle ailelerinin geliş ve gidişleri Vakfımız tarafından karşılandı.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon