Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV’ın 2022 Gazze Ramazan yardımları yerine ulaştı

İLKAV’ın 2022 Gazze Ramazan yardımları yerine ulaştı

by İlkav Editor
897 👁
A+A-
Reset
İLKAV’ın 2022 Gazze Ramazan yardımları yerine ulaştı
Ramazan ayı boyunca İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV gönüllülerinden toplanan yardımlar Gazze’deki Engelliler Rehabilitasyon Okulu yetkilileri ile yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıldı.
Siyonist İsrail rejiminin ve Katil Sisi yönetiminin abluka altında tuttuğu Gazze şeridindeki Filistinli kardeşlerimizle dayanışmaya bir nebze de olsa katkı sağlamak adına İLKAV’ın gönüllülerinin topladığı nakdî yardımlar Gazze’deki yetkili mercilere ulaştırıldı. Allah kabul etsin.
Bu seneki Gazze Ramazan Yardımları iki kategoride gönderildi. Birincisi Umut Köprüsü Gazze Engelliler Okulunun yapımı için, ikincisi de yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için toplanan yardımlardı. Bunların toplamı 126.360 Euro oldu.
Bu toplamdan Engelliler Okulu için ayrılan 80.000 Euro’luk meblağ projenin yetkililerine gönderildi. Yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için ayrılan 46.360 Euro’luk miktar ise Gazze’de faaliyet gösteren dernek yetkililerine ulaştırıldı. 
Dernek yetkilileri, yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yönelik gönderdiğimiz miktarı; gıda kolisi, zarf içinde nakid para ve yetim ve muhtaç çocukların giydirilmesi olarak üç şekilde dağıtımını yaptı. 
 
Yardımlarımıza dair slayt ve yardımı deruhte eden Gazze’deki yardım kuruluşunun makbuz ve teşekkür mektubu ile tercümesi aşağıda sunulmuştur.
 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon