Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İlkav Yaz Okulu Tamamlandı!

İlkav Yaz Okulu Tamamlandı!

by İlkav Editor
305 👁
A+A-
Reset
İlkav Yaz Okulu Tamamlandı! 
 
3 Temmuz-21 Temmuz arasında üç haftalık olarak planlanan Yaz Okulumuzu başarıyla tamamladık. 
 
Üç hafta boyunca Kur’an-ı Kerim okumasını bilmeyen çocuklarımıza, Kur’an-ı Kerim okumayı öğretme, bilenlere tecvidli okuma dersleri verildi. Ayrıca Hz. Peygamberin hayatı, iman ve ahlak konularıyla ilgili dersler de yaz okulu programında yer aldı. Derslerimiz hafta içi dört gün saat 10.00'dan 15.30'a kadar devam etti. Cuma günleri ise öğrencilerimizin kardeşlik bilincine sahip olmaları amacıyla havuz ve trambolin gibi eğlenceli etkinliklere ayrıldı. 
 
Öğrenciler, ders aralarında sağlanan çeşitli kutu oyunlarıyla mental yeteneklerini geliştirme fırsatı buldu. Yine her gün öğle arasında vakfımızın alt katı, futbol, masa tenisi ve langırt turnuvalarına ayrıldı, Hocalarımızın gözetiminde tatlı bir rekabet ortamında şampiyonlarımız belirlendi. 
Öğle arasında öğrencilerden alınan taleplere göre sipariş edilen yemekler yendikten sonra cemaatle öğle namazı kılındı, ardından kalan derslere devam edildi. 
 
Son olarak 20 Temmuz Perşembe günü yapılan yaz okulundaki derslerde anlatılan konulardan oluşan yarışmamızı düzenleyerek dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi. Ayrıca yaz okulunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize sertifikaları verildi ve vakfımızın sonraki faaliyetlerine davet edilerek yaz  okulu programımız sona erdi.  
 
Üç hafta süren bu yaz okulunda kırka yakın kız ve erkek öğrenciye okul döneminde de devam ettirmelerini dilediğimiz dînî bilinç eğitimleri, ahlak ve siyer eğitimlerinin yanında Kur'an-ı Kerîm eğitimleri vermiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon