Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV Gönüllüleri, ensar olma vazifesini gözeterek muhacir kardeşlerinin yanında.

İLKAV Gönüllüleri, ensar olma vazifesini gözeterek muhacir kardeşlerinin yanında.

by İlkav Editor
825 👁
A+A-
Reset

İLKAV Gönüllüleri, ensar olma vazifesini gözeterek muhacir kardeşlerinin yanında.

…Sen, sarp yokuşun ne olduğunu nereden bileceksin? O, köle azat etmektir. Ya da açlık gününde doyurmaktır. Yakın (akraba) olan bir yetimi veya toprağa yapışmış (zorluk çeken) bir miskini/ihtiyaç sahibi yoksulu. Sonra da iman eden ve birbirlerine sabrı ve merhameti tavsiye edenlerden olmasıdır… (Beled Suresi 12-17)

Vahyin emri olan; yoksulu ve yetimi gözetme sorumluluğumuz gereği, yılın on iki ayı yürüttüğümüz çalışmalara bu Ramazan ayında da hız kesmeden devam ettik.

İLKAV Gönüllüleri olarak ilk etapta erzak kolisi dağıtımıyla başladığımız yardımlara, daha fazla aileye ulaşmak amacıyla market çeki dağıtımını da ekleyerek süreci hızlandırdık. Gıda yardımlarına ek olarak, savaş mağduru yetim kardeşlerimize yönelik bayramlık alışverişi yaparak yüzlerindeki gülümsemeye vesile olduk.

Ekitap için tıklayın

Sosyal ilişkilerin her geçen gün zayıfladığı bir çağda, gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ileriki nesillere de görev bilinci oluşturması ve İslam’ın faal boyutunun anlaşılması amacıyla çalışmalarımıza genç arkadaşlarımızı da dahil edip değerlendirmelerde bulunduk.

Ramazan ayı boyunca:

600 gıda kolisi ve 185 market çeki olmak üzere toplamda 785 aileye erzak yardımı, 142 çocuğa da bayramlık alışverişi yaparak aylık faaliyetimizi noktaladık. Allah muhacirden ve maddi manevi desteğini esirgemeyen ensardan razı olup sarp yokuşu aşanlardan eylesin.

 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon