Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV GENÇLİK HAREKETİ KIZ ÖĞRENCİ KAMPI SONA ERDİ

İLKAV GENÇLİK HAREKETİ KIZ ÖĞRENCİ KAMPI SONA ERDİ

by İlkav Editor
763 👁
A+A-
Reset

İLKAV GENÇLİK HAREKETİ KIZ ÖĞRENCİ KAMPI SONA ERDİ

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV’ın, İLKAV Gençlik Hareketi tarafından 9-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen genç kızların kamp faaliyeti Mersin-Silifke’de gerçekleşti.
 
80’i aşkın kızımızın katıldığı organizasyonda İslâmî eğitimlerin yanı sıra spor ve diğer faaliyetlere de yer verildi.

Tevhid, iman, âhiret, dua, tevekkül gibi kavramların üzerinde durularak Müslüman gençliğin Kur’an temelli bir hayatın asıl oluşturması gerektiğine değinilen kampımızda İnternet ve sosyal medya kullanımı, teknolojinin hayatımızın ne kadarında ve neresinde olması gerektiği konuşuldu.
Namazların ardından tefsir sohbetleri ile ders halkaları oluşturuldu. Her gün yüzme ve deniz aktiviteleriyle güne başlanan kampımızda derslerin yanı sıra matrak, kano, halkoyunları, el işi, akşam sohbetleri ve eğlencesi, yat turu ve konserlerle hem eğlendiğimiz hem de öğrendiğimiz verimli bir kamp oldu.
Dönüş yolunda cennet-cehennem mağaraları, ashab-ı kehf mağarası ve çevresinin gezildiği, ardından kültürel yemeklerin tadıldığı bir kültür turu ile kampımız tamamlandı.
Kızlarımız kamptan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederken en kısa sürede tekrar görüşme dilek ve temennileriyle ayrıldılar.

Kamp yetkilileri ile birlikte emeği geçen herkese, öncelikle de İLKAV Gençlik Hareketi hocalarına ve öğrencilerine teşekkür ederiz.
İLKAV olarak gençliğe verdiğimiz değerle kızlarımızı bundan sonraki faaliyetlerimizde de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ekitap için tıklayın

Yaz Kampına ait fotoğraflar aşağıda sunulmuştur.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon