Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV gençlerinin mülteci yetim ve muhtaçlara yönelik yardım faaliyetleri devam ediyor.

İLKAV gençlerinin mülteci yetim ve muhtaçlara yönelik yardım faaliyetleri devam ediyor.

by İlkav Editor
781 👁
A+A-
Reset
İLKAV gençlerinin mülteci yetim ve muhtaçlara yönelik yardım faaliyetleri devam ediyor.
 
Kur'ân'ı tüm boyutlarıyla yaşama ve anlatma gayesiyle yola çıktığı günden beri sosyal faaliyetlere önem veren İLKAV Gençleri, belirli aralıklarla düzenlediği erzak dağıtım organizasyonunun bir yenisini daha gerçekleştirdi.
Hayatın daha da zorlaştığı şu günlerde, yoksulun rızkını temin etmesine ve yetimin yüzündeki gülümsemeye vesile olan herkesten Allah razı olsun.
 
"Onlar ki, mallarını Allah yolunda infâk ederler, (infak ettikten) sonra infaklarını başa kakmaz ve kimseye eziyet vermezler. Onların Rableri katında ecirleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir." (Bakara: 262) ve "Müslüman Müslümanın kardeşidir" ilkelerini benimseyerek ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize gücümüz yettiğince ellerimizi uzatmaya gayret ediyoruz. 
 
Peygamberimiz (S)'in rehberliğinde, Medine'li Ensar olarak isimlendirilen Sahabelerden (Allah hepsinden razı olsun ) öğrendiklerimizi Rabbimiz'in izniyle yapmaya çalışıyoruz. 
 
Haftada bir yapmaya çalıştığımız yardım faaliyetlerinde bu hafta 4 mülteci âileye ulaştık.  Bütün âilelere yetişecek imkan olmasa da mü'min olma sorumluluğumuzu yerine getirecek  bilinç ve şuurla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
 
Sizler de maddi ve manevi desteklerinizi verebilirsiniz.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon