Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV GAZZE’Yİ RAMAZAN’DA UNUTMADI…

İLKAV GAZZE’Yİ RAMAZAN’DA UNUTMADI…

by İlkav Editor
6,K 👁
A+A-
Reset

İLKAV gönüllülerinin katkıları ile toplanan yardımlar Gazze yetkililerine ulaştı.Suriye ve Mısır olaylarının gölgesinde kalan ve kuşatma hali Mısır darbecileri sayesinde tekrar şiddetlenen Gazze halkının mağduriyeti devam ediyor.Elindeki kısıtlı imkanları ile ümmet coğrafyasının çeşitli yerlerinde yardıma muhtaç Müslümanlara kardeşlik bilinci içinde yardımlarını tam yerine ulaştırmaya  çalışan İLKAV gönüllüleri bu Ramazan’da da Suriye’den sonra ümmetin yılardır kanayan yarası Filistin / Gazze‘yi unutmadı.İki Cuma namazında toplanan 68.141 $ değerindeki yardım Gazze yetkililerine teslim edildi.Teslim ve teşekkür mektubu orjinali ve Türkçe çevirisi ile aşağıda sunulmuştur.

Türkçesi:

İslam Cemiyeti

Ekitap için tıklayın

Gazze Bölgesi Cibaliye Şehri ,

FİLİSTİN

İslam Teşkilatı Sivil Teşkilatlar Birliği Üyesi

 

TEŞEKKÜR VE TAKDİR

‘İyilik Yapanlara teşekkür etmeyen Allaha şükretmez’(Hadis’i Şerif)

İLKAV(İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı)na  kuşatma altında bulunan Gazze bölgesinden hayır ve bereket dolu bu mübarek ayda en kalbi ve samimi ifadelerimizi İLKAV’a mensup sevgili mümin kardeşlerimize sunarız.

Kendim ve Filistin’de insani ve hayır müesseslerinin Türkiye’deki diğer mümin kardeşlerime de vekaleten İLKAV’daki faziletli ve şerefli kardeşlerime Filistin’deki muhtaç fakirlere ve Filistin’de çalışma yapan cemaate karşı ortaya koydukları büyük hizmetleri için, onların 68.141 $ bağışlarından dolayı büyük teşekkürlerimi sunarım. Aynı zamanda da bu yardım Filistin’in bütün bölgelerinde de fakir ve muhtaçların yararına kullanılacaktır. Önderliği üstlenmiş bulunan müessesi, insani ve hayra yönelik çalışmalar anlamında önderliği üstlenmiş bulunan İLKAV, gerçekten saygı ve takdire şayan olduğu gibi, İLKAV ve yöneticileri de aynı takdire layıktırlar; çünkü İLKAV Filistin’de çeşitli sıkıntılarla muhasara altında hayatımızı devam ettirme mecburiyetinde kaldığımız bu sıkıntılı durumlarda her türlü maddi ve manevi desteğini ortaya koyup bunu devam ettirme özelliğini ortaya koyan bu vakıf hürmete layık görülmektedir. Aynı zamanda bu vakıf, Filistin’dekilere göndermiş olduğu yardım vasıtasıyla Türkiye ve Filistin halkları arasında bulunan tarihi ve dini bağların derinleşmesini dile getirmiştir. Ben ve Filistin’deki hayır müesseslerinde çalışan bütün kardeşlerim, kuşatma altındaki halkımızın yanında olmayı ve bunların başında İLKAV olmak üzere bu hayır çalışmalarını gerçekten bariz bir ihtirama değer bulmaktayız. 

Aynı zamanda acı ve sıkıntı içinde bulunan halkımıza her türlü durumda yardımlarını devam ettiren İLKAV yöneticilerine, orada çalışanlara ve İLKAV vasıtasıyla bu yardıma katkı sağlayanlara teşekkürü bir borç bilirim. Sizin, ailenizin, sevdiklerinizin ve arkadaşlarınızın binlerce hayırlı hayat sürmenizi diler; bizim ve sizin Allah’ın izni ile beraberce Kudüs’de namaz kılmayı diliyoruz. Size karşı sonsuz saygı ve takdirlerimizi lütfen kabul buyurunuz.

                             

En içten saygılarımla…

Gazze/Cibaliye İslam Cemiyeti Başkanı

Kardeşiniz

Muhammed Abdurrahim ŞAHAB

05.08.2013

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon