Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV Gençlik Kulübü, öğrencilerle kardeşlik duygularını pekiştiren bir kampadaha imza attı.

İLKAV Gençlik Kulübü, öğrencilerle kardeşlik duygularını pekiştiren bir kampadaha imza attı.

by İlkav Editor
715 👁
A+A-
Reset
İLKAV Gençlik Kulübü, öğrencilerle kardeşlik duygularını pekiştiren bir kampadaha imza attı.
 
Farklı sınıf ve yaşlardan kampa katılan öğrenciler, iş bölümü içerisinde hareketederek sorumluluk duygularını pekiştirdi, okullarındaki birinci dönemininyorgunluğunu filmler izleyerek, masa tenisi ve birçok farklı takım oyunlarıoynayarak attılar.
 
Peygamberimizin sünnetine uyarak günün en verimli vakti olan sabah vaktini,namazın hemen ardından Kur'an-ı Kerîm tilaveti ile değerlendirdi, yüzünden Kur'an-ı Kerim okuma kabiliyetlerini geliştirdiler. Hep beraber yemeklerini hazırlayıp beraber yiyip beraberce kaldırdılar. Namazaberaber durdular, aynı saatte uyudular. 
Bir ümmet bilinciyle aralarındaki farkları bir kenara bırakarak kardeş olmanın haklısevinciyle hatırlanacak bir kamp geçirdiler. 
Gün içerisindeki okuma saatlerinde, Dertlerimizin başı kitapsızlığımız, çare ise bu kitapı (Kur'an-ı Kerim) edinmemizdir. Burada söylediklerim Âdem (as)'den Muhammed (sav)'e kadar gelen bütün peygamberlerin söylediğinin özü olan ‘İlahıtanıma ve Tek Bir İlah'a kul olma’ hadisesinde bütünleşmektedir. Önsözüyle başlayan Vahiy Kültürü kitabını ve vakfımızın kurucusu Mehmet Pamak'ın son makalelerini okudular.
Okumaların ardından yaptıkları tahlillerle farklı bakış açılarını değerlendirip kapsamlıdüşünme yeteneklerini geliştirdiler.
 
Birbirinden güzel anıların biriktiği bir İLKAV Gençlik Kulübü kampı daha sona erdi. Birsonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere değerli öğrencilerimizi ve sizleri Allah'a emanet ediyoruz.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon