Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV GENÇLİK HAREKETİ, ´´UNUTURSAN YETİM KALIR!´´ başlığıyla yetim ve muhtaçlara bayram dolayısıyla giydirme faaliyeti gerçekleştirdi.

İLKAV GENÇLİK HAREKETİ, ´´UNUTURSAN YETİM KALIR!´´ başlığıyla yetim ve muhtaçlara bayram dolayısıyla giydirme faaliyeti gerçekleştirdi.

by İlkav Editor
53 👁
A+A-
Reset

İLKAV GENÇLİK HAREKETİ, “UNUTURSAN YETİM KALIR!” başlığıyla yetim ve muhtaçlara bayram dolayısıyla giydirme faaliyeti gerçekleştirdi. 

“Hani, Biz İsrailoğulları’ndan, ‘Allah’tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz, anne babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz, herkese güzel sözler söyleyeceksiniz, namazı kılacaksınız, zekâtı vereceksiniz’ diye söz almıştık. Sonra pek azınız hariç, yüz çevirerek sözünüzden döndünüz.” (Bakara: 83)

Hz. Sehl İbn-i Sad (R.A)’dan rivayete göre “Rasulullah (S.A.V): ‘Ben ve yetimi kollayıp gözetleyen kimse cennette şöyle beraberce bulunacağız’ buyurdu ve işaret parmağıyla orta parmağını biraz açarak işaret etti.’ “ (Buhari, Talak: 25)

Bu yıl da mübarek Ramazan ayının son günlerinde Allah’ın yardımıyla İLKAV Gençlik Hareketinin organizasyonu ile “Unutursan Yetim Kalır!” adlı yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık elbiselerini giydirdik. 

Ekitap için tıklayın

Ayakkabı dahil bir çocuğun tüm dış kıyafetlerinin temin edildiği faaliyetimiz kapsamında 400′ den fazla çocuğumuzu sizlerden gelen yardımlarla giydirdik.

Faaliyetimize bizlere maddi destekte bulunan ve bizzat tek tek tüm çocukların giydirilmesinde bizlere yardım eden liseli ve üniversiteli erkek ve hanım kardeşlerimizden Rabbimiz razı olsun…

Sulhun ve huzurun kaynağı olan bayramları yeni elbiseler, yeni ayakkabılar ile geçirmek isteyen ve imkânları olmayan yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların gülümsemesine ortak olan hayırseverler, İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV Gençlik Hareketi aracılığı ile yüzlerce çocuğun bayram sevincini yaşamasına vesile olanlara teşekkür ediyor, Rabbimizin tüm kardeşlerimizden razı olmasını temenni ediyoruz.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon