Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana sayfa DİĞER İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü Yetim Giydirme ve diğer yardım faaliyetlerine devam ediyor.

İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü Yetim Giydirme ve diğer yardım faaliyetlerine devam ediyor.

by İlkav Editor
1,9K 👁
A+A-
Reset
İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü Yetim Giydirme ve diğer yardım faaliyetlerine devam ediyor.
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV bünyesinde çalışmalarına devam eden İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü olarak İslâmî eğitim yanında Müslüman olmamızın bir gereği olduğunu düşündüğümüz yardım faaliyetleri de yapılmaktadır.
Bu çalışmaya 2018 Ramazan ayında 10 adet yetim için bayramlık hedefi ile başlandı. Ramazan sonunda ise Rabbimizin yardımı ile yaklaşık 110 çocuğun yüzünün gülümsemesine vesile olundu. Sonrasında İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübündeki arkadaşlar ile yardım çalışmalarına devam etme kararı alındı ve format değiştirerek ihtiyaç sahibi aileler için temel ihtiyaç yardımları şeklinde faaliyete devam edildi.
Ayda bir olmak üzere iki muhtaç ailenin temel gıda ihtiyaçlarına yardım etmeye çalışıldı. 2019 Ramazan’a kadar yaklaşık 12 aileye yardım edildi. 2019 Ramazanına geldiğinde yetim çocukları giydirme çalışmasına tekrar başlandı ve elhamdulillah şimdiye kadar 185 çocuğun gülümsemesine vesile olundu. Bayram sonrasında Allah’ın izni ile ihtiyaç sahibi ailelere yardım edilmeye devam edilecektir.
Eğitim faaliyetlerinde ders verdiğimiz öğrencilerin aileleri/İLKAV çevresi gönüllüleri içinden bu çalışmaya destek vermek isteyen kişilerden yardım alıyoruz. Sonrasında yaptığımız yardımları bir ölçü çerçevesinde fotoğraflayıp ailelere iletiyoruz.
Bu faaliyetlerimizdeki gayemizi şu şekilde sıralayabiliriz. 
 
1. Tabi ki öncelikli olarak Allah’ın rızası. Geçici olarak bulunduğumuz bu dünya hayatında çevremizde ki ihtiyaç sahibi kimseler ile imtihan edildiğimizi düşünüyoruz. Bu imtihanı ise yalnız Rabbimizin rızasını kazanarak geçebileceğimize inanıyoruz.
 
2. İhtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizin kanayan yarasına merhem olmaya çalışıyoruz.
 
3. Çalışmalarımız İLKAV bünyesinde beraber ders işlediğimiz çocuklar ve gençler ile yapıyoruz. Derslerde çocukların ve gençlerin dinledikleri; yardım, fedakarlık, iyilik gibi konuların, ihtiyaç sahibi kimseleri gözetmek ve onlara yardım edilmesine vesile olmanın öneminin anlatıldığı derslerin somut hayat ile bağlantılarını göstermeye çalışıyoruz. İLKAV’da devam eden derslerde ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde öğrenci bulunmaktadır.
 
4. Medyadaki Suriyeli kardeşlerimize yönelik kasıtlı manipülasyon haberlere aldanmamaları için çocukları ve gençleri gerçek durum ile yüz yüze getirerek yanlış bir algıya sahip olmalarını engellemek istiyoruz.
 
5. Müslüman kardeşliğini ihtiyaç sahibi kimselere göstermek istiyoruz.
 
Bu çalışmalarımız, ağırlık olarak ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimizin Ankara, Altındağ, Önder Mahallesinde yürütülmektedir. Yardım yapılabilen diğer yerler ise Kırşehir ili ve Ankara, Pursaklar ilçesidir. 
 
 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon