Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV 2009–2010 Alternatif Eğitim Programları belli oldu

İLKAV 2009–2010 Alternatif Eğitim Programları belli oldu

by İlkav Editor
5,7K 👁
A+A-
Reset
İLMİ VE KÜLTÜREL ARAŞTIRMALAR VAKFI
2009–2010 Alternatif Eğitim Programlarından Bazı Başlıklar
 
 
1 – KONFERANS VE PANELLERİMİZ
2008-2009 döneminde gerçekleştirilecek olan konferans ve panellerimiz, bu eğitim dönemi için
hazırlanan broşürümüzde yer verilmiştir.
 
 
2 – İLKAV ÇOCUK KULÜBÜ
Bülent Koca’nın koordinatörlüğünde İlkav Çocuk Kulübü bünyesinde çocuklarımızın ilmi, ahlaki, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaya yönelik 11–15 yaş arası kız ve erkek çocuklarımıza yıl boyunca eğitim verilecek, ayrıca şahsiyetlerini geliştirip olgunlaştıracak sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenecektir. 2009–2010 dönemine 03. Ekim. 2009 tarihinde başlanılacak olan bu programlar Cumartesi ve Pazar günleri İlkav Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Sınıfların ve programların düzenlenebilmesi ve eğitime hazır hale getirilebilmesi için öğrenci kayıtlarının derslerin başlamasından bir hafta öncesine kadar yaptırılması gerekmektedir.
 
 
3 – GENÇLERE TEFSİR DERSLERİ
Emrullah Ayan’ın koordinatörlüğünde Cuma akşamları süregelen Gençlere Tefsir Dersleri bu sezon 9 Ekim Cuma günü saat 19.00’da derslere başlayacak. Üniversite çağındaki gençlerin katıldığı dersler geçen yıl olduğu gibi bu yılda İlkav Konferans Salonu’nda düzenlenecek.
 
 
4 – İLKAV GENÇLİK ÇALIŞMALARI
Bülent Koca tarafından organize edilecek İLKAV Gençlik yapılandırma çalışmalarıyla, İLKAV eğitim programlarına katılan gençler arasında sosyal, kültürel, spor içerikli etkinliklerle, yardımlaşma, dayanışma ve birlikte iş yapma kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik programlar düzenlenecektir.
 
 
5 – BAYANLARA TEFSİR DERSLERİ
Uzun yıllardır süregelen ve her hafta Çarşamba günleri yapılan Şeyho Duman’ın bayanlara tefsir derslerinin 2009–2010 sezonu ilk dersi 7 Ekim 2009 Çarşamba günü saat: 9. 00’da başlayacak.
 
 
6 – ERKEKLERE TEFSİR DERSLERİ
Geçen yıl iki haftada bir pazartesi akşamları düzenlenen Şeyho Duman’ın erkeklere yönelik “nüzul sırasına göre tefsir” dersleri bu yıl her hafta Pazartesi günleri akşam saat: 19.00’da başlayacak. Bu sezonun ilk dersi 5 Ekim Pazartesi akşamı İlkav Konferans salonunda başlayacak.
 
 
7 – İLKAV CUMA KONFERANSLARI
1993 yılından bu yana süren İLKAV Cuma konferansları, bu yıl da konferans salonumuzda devam edecektir. Mehmet Pamak ve Şeyho Duman’ın vereceği, haftanın olaylarının Kur’an ölçüleriyle değerlendirilmesi ve Kur’an’ın aydınlığında Müslüman hayatının inşası konularını içerecek konferanslar her Cuma günü saat 12.15 de başlayıp saat 13.00 de sona erecektir.
 
NOT: Programlarla ilgili daha fazla bilgi için vakıf Müdürlüğüne müracaat edilebilir.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı Strazburg Cd. 18/4 Sıhhiye /Ankara Tel: 229 79 76

 

Ekitap için tıklayın

 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon