Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana sayfa HABERLER İlmî ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü, geleneksel Kitap Okuma Yarışmaları’nın 5.sini düzenledi.

İlmî ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü, geleneksel Kitap Okuma Yarışmaları’nın 5.sini düzenledi.

by İlkav Editor
3,2K 👁
A+A-
Reset

İlmî ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV Çocuk ve Gençlik Kulübü, geleneksel Kitap Okuma Yarışmaları’nın 5.sini düzenledi.

19 Ocak 2019 tarihinde, İLKAV konferans salonunda düzenlenen yarışma da; gençlerimiz, Abdullah Yıldız'ın “Haydi namaza” kitabını okudular ve okudukları bu kitapdan test usulü olarak yarışmaya girdiler. En sonunda da bu emeklerinin ufak da olsa karşılığı olarak dereceye girenler ödüllendirildiler. Gençlerimizin ve çocuklarımızın bu proğramını âileleri de dikkat ve ilgiyle izlediler.
 
Ödül töreninde konuşan vakfımızın başkanı Emrullah Ayan; kitap okumanın önemini, kitabın hayatımızdaki yerini, namazın, önemi ve vazgeçilemeyeceğini, namazın, mü’minin kimliği olduğunu, namazını kılmayanın bu kimliğini ayaklarının altına aldığını belirttikten sonra, hayatın bütününün ibadet kılınması hususunda namazın günahlara karşı nasıl bir koruma gerçekleştirdiğini ifade ettikten sonra yarışmayı hazırlayan ve uygulayan; başta Ramazan Üstüntaş, Mutlu Tüfekçioğlu, Talha Üstüntaş ve Mahmut Uçtu, bayanlar tarafında da  İLKAV bayanlar sorumluları Yıldız Başaran, Ayten Polat ile kızlarımız Sümeyye Taşyürek, Ayşe Sena Üstüntaş ve Senanur Erdoğan olmak üzere bütün emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Yarışmada küçük yaş grubunda Ubeyd Sivren, büyük yaş grubunda ise Zeynep Üstüntaş ve Yakup Vural birinci oldular. Küçük grupta 2. olan kardeşimiz ise Ayşenur Arıcı oldu. İlk 3'e girenlerin ödüllendirildiği yarışmamızda küçüklerde 3.lük ödülünü 3 kardeşimiz paylaştı. Ahmet can Karaaslan, Azra Günal ve İbrahim Vural, büyük yaş grubunda ise 3.lük ödülünü Fezail Yılmaz aldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini, vakfımız başkanı Emrullah Ayan ve yönetim kurulu üyelerinden Servet Polat, Şahin Sertkaya, Yıldırım Ak, Hamza Sertkaya, Mutlu Tüfekçioğlu ayrıca vakfımız üyelerinden Mahmut Güler ve Süleyman Üstüntaş ile vakfımız emektârı Ali Bıyık kardeşimiz takdim ettiler.

Ekitap için tıklayın

Kitabı okuyan ve dereceye giren tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor okuyup öğrendiklerini hayatlarında tatbik etmeleri yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon