Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana sayfa HABERLER İLKAV Gençlik Hareketi Silifke’de kamp düzenledi

İLKAV Gençlik Hareketi Silifke’de kamp düzenledi

by İlkav Editor
661 👁
A+A-
Reset
İLKAV Gençlik Hareketi Silifke’de kamp düzenledi
 
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV’ın bir gençlik çalışması olan İLKAV Gençlik Hareketinin düzenlemiş olduğu Mersin/Silifke Kampı 02-06 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Yaklaşık 80 erkek öğrencinin katıldığı kampta öğrenciler hem eğlendiler hem öğrendiler. Öğrenciler; denizde yüzme, futbol, basketbol ve voleybol gibi sportif faaliyetlerle sosyalleşirken İLKAV’da görevli hocalarımızın sunumunu yaptığı; Sosyal Medya ve Telefon Bağımlılığı, Hayattaki Sapkınlıklar, Kulluk Bilinci, Tevhid ve Şirk, Çağdaş İnanç Kavramları, Fatiha ile Asr surelerinin tefsiri ve Çağın Genci Olmak konuları anlatıldı. 
Anlatılan bu konularla gençlerimiz, Müslümanın nasıl iman etmesi ve nasıl bir hayatı yaşaması gerektiği, günümüzün genci olma ve Müslüman genci bekleyen tehlikeler konularında bilinç kazandılar.
Dönüş yolunda; Cennet-Cehennem mağaraları ve Ashabı Kehf gezileri gerçekleştirildi. Ayrıca öğrencilere dönüş yolunda Mersin’in meşhur Tantunisi ve Künefesi, alanında uzman işletmelerin tesislerinde ikram edildi.
Kamp yetkilileri ile birlikte emeği geçen herkese, öncelikle de İLKAV Gençlik Hareketi hocalarına ve öğrencilerine teşekkür ederiz.
 
Kamp faaliyetimize dair resimler aşağıda sunulmuştur.  
 

Yorum yazın

* Bu formu kullanarak girdiğiniz bilgilerinizin saklanmasını ve size ulaşım için kullanılabileceğini onaylıyorsunuz.

İLKAV


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı

Editör'ün Seçimi

Son Yazılar

İLKAV Teknik Komisyon