Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar
 
ALTERNATİF EĞİTİM KONFERANSLARI / 2021 Yılı
İLKAV´ın Online Eğitim Konferansının bu haftaki sunumunu Şahin ÖZDAŞ yaptı. / Tarih: 31-05-2021
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV, bir Eğitim Konferansını daha online olarak youtube sayfasından gerçekleştirdi.
     
     
İÇYER: Kitap ve sünnete uygun bir Ramazan anlayışı yerleştirmemiz lazım / Tarih: 19-04-2021
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV’ın online Eğitim Konferanslarının bu haftaki konuğu, Ramazan’ın Hayatımızdaki Yeri ve İslâm Coğrafyası ile Batıda Ramazan adlı sunumuyla Yalçın İÇYER idi.
     
     
Osman Furkan: Fıtratın bozulmaması için vahiy ve fıtrat buluşturulmalıdır. / Tarih: 05-04-2021
İlmî ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV, bir Eğitim Konferansını daha online olarak youtube sayfasından gerçekleştirdi. Konferansın bu haftaki misafiri “Türkiye’de Dînî ve Kültürel Yozlaşmalar” başlıklı sunumuyla Osman Furkan hoca oldu.
     
     
Ayan: İnsan, Allah’tan başka rab tanımayacağına dair Allah’a ahd vermiş, Allah da bu konuda kendisinden ahd almıştır. / Tarih: 08-03-2021
En büyük vefâkârlık, yaratanını tanımak, O’na şirk koşmadan kulluk görevlerini yapmak, verdiği nimetlerin kıymetini bilmektir. En büyük nankörlük de kulun, Rabbini inkâr etmesi, O’na şirk koşması, O’nun yüceliğini tanımamasıdır.
     
     
PAMAK: Müslim kavramımıza ve kimliğimize sahip çıkıp uydurulmuş İslamcı kavramını asla kabul etmemeliyiz. / Tarih: 23-02-2021
Pamak:“Rabbimizin bize verdiği en güzel isim olan ‘Müslim’ kimliğimize ve bizim için beğenip seçtiğini beyan ettiği ‘İslam’ dinimize sadakat göstermeliyiz, uydurulmuş ‘İslamcı’ ve ‘İslamcılık ’ kavramlarını asla kabul etmemeliyiz.”
     
     
Celaleddin VATANDAŞ: Modernizmin Modern insanı, “dünyada Cenneti inşâ edeceğim” dedi, fakat Cehennemi inşâ etti. / Tarih: 08-02-2021
İlmî ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV, bir online Eğitim Konferansını daha youtube sayfasından gerçekleştirdi.
     
     
Pamak: “Gardiyanın ‘ehven-i şer’ olanını seçme süreçlerine katılanlar, zindandan asla çıkamazlar.” / Tarih: 25-01-2021
“Ufku sistem dışına ulaşamayanlar, sistemi aşan bir gelecek tasavvuruna sahip olmayanlar, yani ufku gardiyanın en iyisini seçmekle sınırlı olanlar, zindanda olduklarını ve bu kuşatmayı aşmak gerektiği perspektifini yakalayamazlar, varsa da kaybederler… Müslüman, hiçbir şartta ve asla gardiyanlardan birini seçme zilletine razı olmamalıdır. Müslümana yakışan gardiyanlardan gardiyan seçmek değil, vahiyle inşa olan zihniyle zindan duvarlarını aşacak bir mücadeleyle, cezaevi duvarlarını, bâtıl sistemin kuşatma setlerini yıkıp içinde yaşadığı toplumlarda Kur’anî bir inkılâbı gerçekleştirmeye tâlip olmaktır.”
     
     
Osman Furkan: Rasulullah (S), Birbirlerinin ellerinden ve dillerinden emin oldukları bir toplum oluşturmak istemiştir. / Tarih: 11-01-2021
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV, bir Eğitim Konferansını daha online olarak youtube sayfasından gerçekleştirdi.
     
     
SAYFALAR:   | 1 || 2 |
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon