Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2015
 
İLKAV Erkek Öğrenciler Yaz Kampı Anamur´da yapıldı
Tarih: 10/09/2015
   


İLKAV’da yıl içinde derslere devam eden lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir grubun Mersin-Anamur‘da katıldığı yaz kampı sona erdi.

İLKAV’da yıl içinde derslere devam eden lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir grubun Mersin-Anamur‘da katıldığı yaz kampı sona erdi. Eğitmenler Mutlu Tüfekçioğlu ve Mahmut Uçtu gözetiminde gerçekleştirilen kampın programında, Kuran Okumaları, hadis, siyer derslerinin yanısıra, kişisel gelişim, rehberlik, bilişim kültürü ve çeşitli spor etkinlikleri ile yöresel geziler de yer aldı. Toplu halde kılınan namazlar ve yapılan derslerin niteliği katılan öğrenciler tarafından da çok takdir edildi. Diğer eğitmenler Talha Üstüntaş ve Mustafa Yapıcı ise, bilgilenmenin yanı sıra, ahlaki gelişim, beraber iş yapma kültürü ve kaynaşmanın amaçlandığı yaz kampının gelecek yıllarda da tekrarının yapılacağını ifade ettiler.

Eğitmen Mutlu Tüfekçioğlu’nun değerlendirmesi aşağıdaki gibi oldu:

İLKAV erkek öğrenciler yaz kampı 27.08.2015 de başlayıp, 04.09.2015 tarihinde son buldu. Lise ve üniversiteli bir gurup öğrenci ile yapılan eğitim ve tatil kampı Anamur'da gerçekleştirildi. Kampımız ”Hucurat suresi” çerçevesinde günlük tefsir, kavram ve güncel İslami konuların anlatıldığı, eğlenceli ve sosyal etkinliklerin yapıldığı, gençlerin kaynaşmalarının ve kardeşlik bilincinin oluşturulduğu güzel bir ortamda tamamlandı.

Gençlik ortamlarının giderek bozulduğu, gençlerin ahireti unutup, zevk, hırs, eğlence ve dünyalık hesaplar yaptığı günümüzde bizler İLKAV olarak bu kampımızda gençlerin bulundukları ortamlarda nasıl olmaları gerektiği, İslami bilincin ve salih amelin gençlerin hayatını kuşatıp nasıl kimlikli, kişilikli, ahlaklı ve erdemli olmaları gerekliliğinin şuurunu gençlerimize aktarmaya çalıştık.

Teknolojinin kullanımından, ahlaki zaaf ve tedbirlere kadar birçok meselenin konuşulduğu kamp eğlenceli olduğu kadar verimli ve bereketli geçti elhamdülillah. Namazların topluca kılınarak cemaat bilincinin verildiği, günlük etkinliklerde deniz, voleybol, futbol, guruplar halinde oyunlar tekne turu, mağara gezisi gibi etkinliklerin yapıldığı her gün belirlenen konuların anlatıldığı, günlük  dört dersimizin de  güzel bir şekilde işlendiği bir kamp gerçekleştirildi. Seher vaktinden gecenin geç saatlerine kadar boş bir anımızın olmadığı dolu dolu bir kampımız daha tamamlandı.

Bu kampın organizesinde küçük, büyük, maddi ve manevi emeği olanlara teşekkür ediyor, Rabbimizden katkılarının kat kat sevap olarak yazılmasını niyaz ediyor, hep birlikte hayırlı bereketli ömürler diliyoruz.

 

Bu içerik 1553 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon