Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Pamak: Hz. Hüseyin’in Kerbela’da Şehid Edilmesinin Yıl Dönümünde ...

> Pamak: Allah’ın Adını ya da Dinini İstismar Ederek İnsanları ‘All...

> Pamak: Şeytan ve Dostlarının En Etkili ve En Yaygın Kandırma Biçi...

> Şeytanın, Sırât-ı Müstakîm Üzerine Oturup Dört Yönden Yaklaşarak ...

> “Yeni 28 Şubat”a Rağmen Allah Yolunda Sabırla Yürümeli ve Asla Ko...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   DİĞER  >  2010
 
İlkav´da Kudüs Günü Programı
Tarih: 03/09/2010
   


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı her sene olduğu gibi bu senede ramazan ayının son cuması olan KUDUS GÜNÜ sebebiyle bir program düzenledi.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı her sene olduğu gibi bu senede ramazan ayının son cuması olan KUDUS GÜNÜsebebiyle bir program düzenledi.

Emrullah Ayan 'ın Kuran tilaveti ile başlayan program ardından Kudüs Günü'nün müslümanlar için anlamı ve önemi konulu bir konuşma ile devam etti. Ayan, Konuşmada Küdüs'ün peygamberler şehri olduğu, müslümanların Kudus için ve islamın mukaddesatları için ellerinden geleni yapması gerektiği vurgulandı. Bu çerçevede Mescidi Haram'ın ve Allah'ın bir çok mescidininde işgal altında bulunduğunu söyleyen Ayan, ümmetin bir bütün olarak kurtuluşunun Kur'an'a sarılmakla olacağına vurgu yaptı. Kur'anla ümmetin yeniden inşası yeniden inşa çalışmalarına özen göstermemiz gerektiği üzerinde önemle durulan konuşma da gazzedeki kardeşlerimize yapılan ambargoyu delmek gayretiyle yola çıkmış Mavi Marmara gemisinde şehid olan müslümanlarda anılarak sadece Filistin halkının değil, ümmetin de artık mescidi aksanın kurtuluşu için şehidler vermeye başladığı ve bunun ümmetin duyarlılığı ve düzeyi açısından hayırlı bir gelişme olduğu vurgulandı.

Konuşmanın ardından Filistin'in işgali ve o günden günümüze kadar süren direniş mücadelesini sergileyen bir slayt gösterisi sunuldu. Üç bölümden oluşan slayt gösterisinde ilk olarak dünya üzerindeki yahudilerin Filistin topraklarına gelişi ve burada yaşanan zulumler katliamlar hatırlatıldı. Ardından taşların tanklara karşı mücadelesiyle başlayan Filistin islami direnişi ve direniş şehidlerinin tarihe yazdığı şanlı sayfalardan bir demet sunuldu . Son olarak Mescidi Haram'da Mescidi Aksa çevresinde direnen müslümanlar üzerine yapılan duygulu ve coşkulu bir dua gösterildi.

Bu yıl ki kudus gününde Mavi Marmara gemisinden ağır yaralı olarak dönen İLKAV kurucular kurulu üyelerinden Uğur Süleyman Söylemez kardeşimizin oğlu Ahmet Söylemez'de İlmi ve Kültürel araştırmalar Vakfının konuğuydu. Bilindiği üzere 31,05,2010 günü Siyonist İsrail'in hiçbir hukuk tanımadan saldırdığı Mavi Marmara gemisinde bulunan ve Gazze'deki kardeşlerine bir ümit olabilme coşkusuyla yola çıkan Ugur Süleyman Söylemez kardeşimiz saldırı sonrasında beyninden ağır bir şekilde yaralanmış ve bir müddet siyonist çetenin hastanelerinde kaldıktan sonra özel bir uçakla Ankara Atatürk Hastanesine getirilmişti.Halen aynı hastahanenin beyin cerrahisi Ana bilim dalında yoğun bakımda yatmakta olan Uğur Süleyman Söylemez kardeşimizin durumu Ciddiyetini koruyor.

Ahmet Söylemez Kardeşimize, Vakıf yönetiminden Osman Yıldız Kardeşimiz, Uğur Süleyman Söylemez Kardeşimizin Yardım filosuna katılmadan önceki durumunu gayretini ve hislerini sordu. Babasının ve Annesinin daha önce Kara yoluyla yapılan yardım filosuna katılmayı çok arzu ettiklerini fakat katılamadıklarını belirten Ahmet Söylemez. babasının İkinci yardım filosunu gazzeye bizatihi yardım ulaştırmak için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak gördüğünü söyledi. Bunun için babasının derhal harekete geçerek listeye ismini yazdırdığını ve o günden sonra her şeyi bırakıp bütün gündemini bu yolculuğa adadığını belirtti. Babasının aldığı kararda annesininde büyük teşvik ve desteklerinin olduğunu belirten Ahmet söylemez. babasının bir arkadaşına gitmeden önce iki mektup bıraktığını ve herhangi bir şekilde dönememesi durumunda bu mektupların birini ailesine diğerini de müslüman kardeşlerine vermesini söylediğini anlattı. Ahmet Söylemez'in anlattıkları izleyiciler arasında duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.

Ahmet Söylemez'den sonra söz alan İLKAV yönetim kurulundan Uğur Süleyman kardeşimizin yakın arkadaşı Osman Yıldız'da Uğur kardeşimizin ticaretteki eminliğine dikkat çekerek onunla beraber yaşadığı ibretlik olaylardan hayatından örnekler verdi. Onun infak etmede, Müslümanların derdi ile dertlenmede, mü'minlerin vahdeti için çabalayıp gayret göstermede ne kadar dertli olduğunu örnekleriyle ortaya koydu.

Osman Yıldız'ın konuşmasının ardından Uğur Süleyman kardeşimiz hakkında hazırlanan bir slâyt gösterildi ve kardeşimizin için yapılan dua talepleriyle programa son verildi.

Bu içerik 1864 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon