Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   BASIN AÇIKLAMALARI  >  2013
 
´Mısır’lı kardeşlerimizi selamlıyoruz´
Tarih: 28/07/2013
   


Kur´an´a Davet Platformu Mısır´da gerçekleştirilen katliam sonrasında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "darbe girişimlerinin artık zalimlerin işini görecek bir araç olmadığını ispatlamak için dik duran Mısır’lı kardeşlerimizi selamlıyoruz." deniliyor.

 Kur'an'a Davet Platformu Mısır'da gerçekleştirilen katliam sonrasında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "darbe girişimlerinin artık zalimlerin işini görecek bir araç olmadığını ispatlamak için dik duran Mısır’lı kardeşlerimizi selamlıyoruz." deniliyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
Basın açıklamasının tam metni:

Mısır'daki Katliamı Lanetliyor, Kardeşlerimizin Yanında Olduğumuzu İlan Ediyoruz

Mısır’da diktatör yönetimlerin sonuncusu olan Hüsnü Mübarek’in, 25 Ocak 2011’de başlayan halk ayaklanmaları sonucunda devrilmesi sonucunda yapılan seçimlerinin ardından iş başına getirilen Müslüman Kardeşler’in temsilcisi Muhammed Mursi’ye ve temsil ettiği değerlere yönelik başlatılan saldırılar bugün en kanlı uygulamalarını ortaya koydu.

Mısır’ın halk iradesiyle seçilen ilk ve tek Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’yi emperyalist ve Siyonist güçlerin çıkarları doğrultusunda görevden uzaklaştıran ordu güçleri Mısır halkının Rabiatül Adeviyye meydanındaki direnişini kırmak için katliamlara başladı.

Mısır halkının iradesini hiçe sayan darbeci zihniyet, askeri müdahaleye boyun eğmeyen milyonlarca Müslüman Kardeşler mensubuna karşı, darbe yanlılarının meydanlara inmesi çağrısıyla ülkeyi bir iç savaşa sürüklemeye yeltenmiştir. Bu girişime halktan ciddi bir destek gelmemesi üzerine direnişi kırmak için namlularını darbeye direnen sivil halka yönelten katiller büyük bir katliama sebep olmuşlardır.

Mısır'da cuntanın polis ve askeri, baltacı çetelerin de desteğiyle Rabiatul Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı Müslümanlara ateş açıp, gaz bombasıyla müdahale etmiş, meydanda bugüne kadar Kur’an’la, namazla, oruçla, sabırla direnen Müslüman kardeşlerimize yönelik başlatılan bu alçakça saldırı sonucunda 200’ü aşkın kişi hayatını kaybetmiş, 5000’e yakın kişi ise yaralanmıştır.

"Onların ateşi varsa bizim Aziz ve Cebbar Allah’ımız var", "Kan aktığında semavat müdahale eder" ifadeleriyle takdir edilen bir duruş sergileyen Mısır’lı kardeşlerimiz, darbeye karşı onurlu bir direniş göstermiş, bütün liderleri gözaltına alınsa, hapishaneler doldurulsa dahi bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ispatlamışlardır.

Bizler, Hasan El-Benna ile başlayan ve Seyyid Kutub’la devam eden İslamlaşma sürecine yönelik endişe ve kaygılar üzerine kendisine sarılanan darbe girişimlerinin artık zalimlerin işini görecek bir araç olmadığını ispatlamak için dik duran Mısır’lı kardeşlerimizi selamlıyoruz.

İslami olandan umutların kesilmesi adına küresel güçlerle birlikte yürütülen bu projeye karşı bölge Müslümanlarını dayanışmaya davet ediyor, Demokrasi putunun yenmesi pahasına ABD, AB, Suud, BAE ve Mısır’ın yerli darbecileri tarafından yok edilmeye çalışılan İslami değerlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Günlerdir “Allah’u Ekber” nidalarıyla darbeci zorbalara karşı onurlu bir direniş sergileyen, Namaz ve Oruçlarıyla İslami kimliklerini, geleceklerini korumaya çalışan kardeşlerimizden hayatını kaybedenlere Rabbimizin mağfiret etmesi ve onları Şehidler zümresinden kabul etmesi için dua ediyoruz.

Tezgâhlanan bu tür oyun ve senaryolara karşı toplumu duyarlı olmaya davet ediyor, Müslümanlar olarak Tevhidi çizgimizden ve değerlerimizden asla vazgeçmeden ilkeli bir örneklik gösterilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz.

Kafirler bilsinler ki, Allah’tan başka korkulmaya değer hiçbir merci olmadığını unutmayan Müslümanların, Tevhidi değerlerle ördüğü İslami hareketler inşallah dünyanın hiç bir yerinde engellenemeyecek ve Allah nurunu onlar istemese de tamamlayacaktır.

KUR'AN'A DAVET PLATFORMU

Küremedya

Bu içerik 3441 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon