Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Kadir Gecesinin ve Ona Değer Kazandıran Kur’an’ın Kadrini Bilmek...

> Erdoğan’ın, Karşılığı Olmayan Sert Söylemleri Filistin’den Yana, ...

> Ömrümüzden Bir Yıl Daha Azaldı, Gelin Hâlimizi Sorgulayalım!...

> Küresel İfsadın Fıtratı ve Doğal Dengeyi Bozması ile İnsanlığın Y...

> Emperyalist Sömürü, İşgal ve Katliamların Sonucu Olan Mültecilik;...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   DİĞER  >  2014
 
Uğur Süleyman Söylemez Kardeşimizin Şehadeti Mübarek Olsun
Tarih: 26/05/2014
   


İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...

İsrail’in Mavi Marmara saldırısında yaralanarak 4 yıldır komada olan Uğur Süleyman Söylemez Kardeşimiz şehid oldu. Onun şehadetine Hacı Bayram camiinde Cenaze namazına  yoğun bir katılımla iştirak eden Ankaralı Müslümanlar topluca şahitlik yaptılar.

Gazzeye insani yardım götürmek ve Siyonist terör devletinin zalim kuşatmasını yarmak, alçakça ambargosu konusunda dünya kamu oyunun dikkatini çekmek amacı ile İHH önderliğinde kaldırılan Mavi Marmara gemisine Akdeniz'in uluslar arası sularında İsrail terörist komandoları, vahşi korsanları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu dokuz kişi şehit olmuş, onlarca kişi yaralanmıştı. Saldırıdan ağır yaralı olarak  kurtulan Uğur Süleyman Söylemez kardeşimiz ise dört yıla yakın bir süredir bitkisel hayatta ailesi tarafından bakımı yapılıyordu. Cuma akşamı durumu kötüleşen Söylemez, hakkın rahmetine kavuştu. Rabbimiz şehadetini kabul buyursun.

Şehidin cenaze namazı, Ankara’dan ve diğer illerden gelen Müslümanların katılımıyla Hacı Bayram Camiinde kılındı. Yine aynı şekilde vasiyeti üzerine tevhid bayrakları ve tekbirlerle cenazesi taşındı. Cenaze namazını vasiyeti üzerine Mehmet Emin Akın Hoca kıldırdı. Akın hoca cenazede namazı öncesi ve kabrin başında onun İslami kimliği ve İslami mücadelesi hakkında bilgiler verip dua etti. Cenaze namazından sonra şehidimiz Karşıyaka Mezarlığında defnedildi. Mezarı başında dua edildikten sonra gemide yazmış olduğu vasiyeti okundu. Şehidin vasiyeti aşağıya alınmıştır. 

Aynı zamanda İLKAV üyesi olan şehidimiz için, Cenaze namazına İstanbul'dan gelerek katılan Vakıf başkanı Mehmet Pamak da cenazeden sonra İLKAV'da bir araya gelen kardeşlerimize yönelik sohbetinde özetle şunları söyledi;

 “Yaşarken şehid olmayan ölürken şehid olamaz. Kur'an'ın vurguladığı şehidlik, yaşarken Kur'an'ı hakkıyla okuyup hayata taşıyarak, hayatını ibadet kılarak, Kur'an ile ahlaklanarak vahye şahidlik yapmak, örnek ve model olmaktır. Allah yolunda cehd ve gayret içinde olmaktır. İşte yaşarken böyle olan bir mü'min yine aynı yolda, yani Allah yolunda canını da feda ettiğinde, bu sefer şehidliğin zirvesine çıkarak, inandığı ilahi dava uğrunda can feda etmek suretiyle de şahidlik, örneklik ve model oluşturarak şehid olur. İşte Uğur kardeşimiz de şehit olma yolunda vahye şahit olarak yaşadı. Bir yandan Kur'an'ı hakkıyla okuma öğüt alma, yaşama çabasını sürdürürken, diğer yandan da hem ülkedeki taguti sisteme, onun şirk, ifsad ve zulmüne karşı İLKAV'ın sürdürdüğü mücadelenin en ön saflarında yerini aldı. Aynı zamanda ümmet coğrafyasında yaşananlara da sürekli duyarlı ve fedakâr oldu. Özetle o, Allah yolunda fedakar bir Müslümandı. Tanıdığımdan beri  ne zaman Allah için bir iş olsa, bir fedakarlık yapmak gerekse kesinlikle o işi öncelik addeder ve asla hiç bir mazeret ileri sürmeden hemen harekete geçer ve sorumluluğunu yerine getirmek için de elinden geleni yapmaya çalışırdı. Nitekim yıllar boyu maddi yardımlarıyla yanlarında yer aldığı Filistinli kardeşlerine bu seferde canını ortaya koyarak yardıma koşmuştu. Terör devleti İsrail'in Filistinli kardeşlerimize yapmakta olduğu zulümlere, kuşatma ve ambargoya karşı onlara yardım için harekete geçmişti. Özetle ifade edecek olursak, kardeşimiz hizmet ve samimiyet insanı idi".

 "Yolda yazıp bize bıraktığı vasiyet mahiyetindeki mektubu da bu güzel niyetini ve samimiyetini ortaya koymaktadır. Tevhid davasına halel getirmemek için çok titiz davranır, ilkeli olmanın ve böyle kalmanın önemini müdrik bir Müslüman olarak istikameti korumakta ısrar ederdi. Mektubunda yer verdiği bir cümleyle, ölüme giderken bile Türkiyeli Müslümanların büyük zaafını hatırlayarak (muhtemelen gemidekilerin kimi söylem ve davranışlarının da etkisiyle) Filistin konusunda duyarlılık gösterip de kendi ülkesindeki taguti sisteme karşı yeterli duyarlılığı göstermeyen ve gerekli mücadeleyi vermeyenlere uyarıda bulunmak ihtiyacını duyması onun istikameti korumak noktasındaki büyük titizliğini ortaya koymaktadır: "Sizlerden ricam Filistin davasına gösterdiğiniz duyarlılığı, yaşadığımız toplumdaki tağuti güçlere karşı da gösterelim". İnşallah Rabbimiz bu güzel niyeti, samimi yönelişi, ilkeli duruşu, şehid olarak yaşadığı hayatı ve Allah yolunda canını feda etmesi sebebiyle onu şehidlik mertebesiyle şereflendirir. Allah şehadetini kabul etsin” şeklinde konuştu.

 Uğur Süleyman Söylemez’in Mavi Marmara da kaleme aldığı Vasiyeti:

 “BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Kardeşlerim, vasiyetimi yazmadan evvel sizleri Allah’ın selamıyla selamlarım. Şu günlerde Allah izin verirse, İHH’nın organize ettiği insanı yardım gemisiyle Gazze’ye gitmek üzereyiz. Bu kararımı verirken mazlum Filistin halkının İsrail zulmüne karşı bizler de sizlerin yanındayız yargısını verip yardım etmek üzere yola çıkmak üzereyiz. Kardeşlik sorumluluğumuz bilinciyle hareket ederek her şeyimizi bırakıp bu yolda başımıza gelecek her türlü zorluğa karşılık Allah’a dayanarak sabretmeye hazırız. Çünkü yeri gelince davamız uğrunda her şeyimizi Allah için terk etmeliyiz. Çünkü Allah’ın davası İslam, her şeyin üzerindedir. İsrail’in her türlü tahditlerine karşı hazırız. Vururlarsa şehit oluruz, zaten en büyük idealimiz şehitliktir. Eğer Allah yolumuzu açık ederse, ambargo halinde olan kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırırız ve inşallah ölene kadar bu hal üzeri yardımlar ulaştırmak için Rabbimizden yardım dileriz.

Sizlerden ricam Filistin davasına gösterdiğiniz duyarlılığı, yaşadığımız toplumdaki tağuti güçlere karşıda gösterelim. Sorumluluk duygusuyla hareket edip aramızdaki tevhid ehli gruplar olarak ihtilafları çözüp tek vücut halinde küfre karşı cemaat bilinciyle hareket edip Allah’ın dinini hakim kılmak için Allah’tan yardım dileyelim. Birbirimizi Allah için sevelim. Emin insanlar olalım, çünkü Allah Resulü Peygamberlik gelmeden önce emin insandı, her şeyin başı emin olmaktır. Vasiyetimi uzatmadan sizden ricam kardeş olun, birbirinizi Allah için sevin ancak müminler kardeştir. Hiçbir zaman tevhid çizgisinden ayrılmayın. Şeytandan Allah’a sığının. İnşallah hep birlikte tevhidi kardeşler olarak cenneti gerçek yurdumuz olan ahret yurdunda buluşalım. Hakkınızı helal etmenizi rica ederim.”

Kardeşiniz
Uğur Süleyman Söylemez

Allah kalanlara şehidin ölümü ile hayat versin inşallah. Amin

Uğur Süleyman Söylemez Kardeşimizin Vasiyetini pdf formatında buradan indirebilirsiniz.

Bu içerik 2717 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon