Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   BASIN AÇIKLAMALARI  >  2009
 
Ankaralı Müslümanlar Maçı İptal Ettirdi
Tarih: 06/01/2009
   


Türk Telekom ile Siyonist İsrail´in Bnei Hasharon takımıyla Ankara Atatürk Spor Salonu´nda yapılacak basketbol maçı, Ankaralı Müslümanların yoğun protestoları ve direnişleriyle engellendi. Polisin engelleyemediği İsrail´e öfke seli maçı iptal ettirdi.

Türk Telekom ile Siyonist İsrail'in Bnei Hasharon takımıyla Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak basketbol maçı, Ankaralı Müslümanların yoğun protestoları ve direnişleriyle engellendi. Polisin engelleyemediği İsrail'e öfke seli maçı iptal ettirdi.

 

 

 

 

 

Türk Telekom ile Siyonist İsrail'in Bnei Hasharon takımıyla Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak basketbol maçı, Ankaralı Müslümanların yoğun protestoları ve direnişleriyle engellendi. Polisin engelleyemediği İsrail'e öfke seli maçı iptal ettirdi.

Ankaralı Müslümanların öfkesi Türk Telekom ile Siyonist İsrail'in Bnei Hasharon takımının yapacağı basketbol maçını iptal ettirdi.

Maça az bir süre kala spor salonunu saran Müslümanlar, salon içinde ve dışında "Allahu Ekber!", "La İlahe İllallah!" nidaları; "Kahrolun İsrail!", "Yaşasın Küresel İntifada!", "Hamas'a Selam Direnişe Devam!" sloganlarıyla maçı engellemeye çalıştılar Salonda ve salon dışında yoğun güvenlik önemleri alınmasına rağmen İsrail öfkesini zaptedemeyen polis, eylemcilerin kararlı duruşu karşısında çaresiz kaldı. Salon içinde ve dışında Siyonist İsrail'i protesto eden Müslümanlar dışarıda da İsrail bayrakları yaktılar.

Türk Telekom ile İsrail'in basketbol takımı Bnei Hasharon'un yapacağı maç dolayısıyla, Ankara Filistin Dostları'nın çağrısıyla maçın yapılacağı Atatürk Spor Salonu önünde toplanan binlerce Müslüman, taşıdıkları Filistin bayrakları ve Gazze katliamını tel'in eden pankart/dövizlerle protestolarını ısrarla sürdürdüler. Salon içinde de Filistin bayrakları açan ve sloganlar atan Müslümanlar, polisin engelleme çabalarına direndiler.

Sahaya çıkan Siyonist İsrail takımına seyirciler ayakkabı fırlatınca Siyonist İsrail takımının oyuncuları soyunma odasına kaçtılar. Polis, göstericileri dağıtamadı. Salonun her tarafında tekbirler salonu inletti.

Protestoların engellenememesi üzerine hakemler maçı iptal ettiler. Seyircilerin dışarı çıkarılmasını isteyen hakemlerin talebi üzerine eylemcilere yine müdahale eden polis, seyircilerin "Bu maçı oynatmayacağız!" diretmesiyle karşılaştı.

Bu arada 2 kişinin gözaltına alındığını öğrenmiş bulunmaktayız. Salonda ışıklar kapatıldı. Polis eylemcilerin etrafını sardı. Ancak protestolar engellenemedi ve maç iptal edildi.

Allah-u Ekber, Allah-u Ekber

Maçı iptal ettiren Ankaralı Müslümanların direnişi kutlu olsun.

HAKSÖZ-HABER 

 


 

Bu içerik 1539 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon