Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Pamak: Allah’ın Adını ya da Dinini İstismar Ederek İnsanları ‘All...

> Pamak: Şeytan ve Dostlarının En Etkili ve En Yaygın Kandırma Biçi...

> Şeytanın, Sırât-ı Müstakîm Üzerine Oturup Dört Yönden Yaklaşarak ...

> “Yeni 28 Şubat”a Rağmen Allah Yolunda Sabırla Yürümeli ve Asla Ko...

> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2012
 
İLKAV Mensuplarının Kurbanları Gazze’de Kesildi
Tarih: 26/10/2012
   


Kurbanlarımızla bu yıl Filistin halkının yanındaydık. Kurbanlarını Gazze’de kestirerek, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle kurban dayanışması içine giren kardeşlerimizin ibadeti makbul olsun.

Kurbanlarımızla bu yıl Filistin halkının yanındaydık. Kurbanlarını Gazze’de kestirerek, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle kurban dayanışması içine giren kardeşlerimizin ibadeti makbul olsun.

Kurban Bayramı dolayısıyla birçok Müslüman kurbanlarını farklı coğrafyalarda muhtaç durumda olan kardeşleri için kestiriyor. Suriye olayları,Arakan,Van Depremi ve başka sebeplerle arka plana düşen Gazze amborgusu ve Filistin meselesi ,özellikle Gazzede yaşayan mazlum halkın durumunu tekrar gündeme getirmeyi elzem kılmıştı. İLKAV mensupları da bu yıl önceki yıllarda olduğu gibi kurbanlarını Gazze'de kestirdi.

Bu sene Gazze'de İLKAV adına 55 adet kurban kesildi. Kesilen kurbanlar, paylaştırıldıktan sonra ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtıldı.

Gazzeli Müslümanlar, kurbanların kesimini belgeleyen fotoğrafları internet aracılığıyla sayfamıza ulaştırdılar.

Gazze'ye yönelik devam eden kuşatmaya karşın Müslümanların ortaya koyduğu bu dayanışma ve kardeşlik mesajında bir nebze de olsa katkıda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetinin kabul olunmasını Rabbimizden diliyoruz.

Bu Teşekkür Makbuzunun Türkçesi:

TEŞEKKÜR VE TAKDİR
Hz. Muhammed (sav) buyurur ki; insanlardan yardımseverlere teşekkür etmeyen kişi Allah’a şükretmez. Abluka altında olan Gazze’den, bu mübarek, mutlu Kurban Bayram’ında, siz izzetli, sevgili İLKAV mensubu kardeşlerimize en içten samimi ve sadık kelimelerle sevgi ve minnettarlığımızı yolluyoruz. Filistin’de bulunan, insanlık ve hayır için çalışan müesseselerin ve kendi adına sizlere, İLKAV Vakfına büyük rolünden dolayı bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle de Filistin’e ve Filistin’deki fakir ve muhtaç insanlara yapılan 52 adet kurban karşılığı olan 12.928 Amerikan dolarlık bağıştan dolayı… H.1433, M.2012 yılına ait kurbanların fakir Müslümanlara dağıtılmış olmasından dolayı kurbanlar hakkıyla yerini bulmuştur. Biz, İLKAV Vakfını insani hayırseverlikte önde gelen müesseselerden biri olarak görüyoruz. İLKAV bunu her zaman olduğu gibi bir kez daha kanıtlamıştır.
Bu yardımlar, Filistin ve Türkiye arasındaki dini ve tarihi ilişkilerin ne kadar derin olduğunu da kanıtlamıştır. Özellikle de Filistin halkının en zor yaşadığı dönemde… Filistin’de faaliyet göstermekte olan bütün hayırsever müesseselerin ve kendi adına Türkiye’de faaliyet gösteren bütün hayırsever müesseseler içinde önde gelen İLKAV ve bütün mensuplarına Filistin’e olan yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Tabi bu arada hepinize, ailelerinize, ahbaplarınıza ve bütün dostlarınıza bu yılın sağlık ve hayırlarla dolu bir yıl olmasını dileriz ve inşallah Rabbimiz Kudüs’te hep birlikte namaz kılmamızı nasip eder. En içten saygılarımla Gazze/cibaliye islam cemaati başkanı Kardeşiniz Abdurrahim ŞAHAB

Bu içerik 3269 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem