Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Pamak: Allah’ın Adını ya da Dinini İstismar Ederek İnsanları ‘All...

> Pamak: Şeytan ve Dostlarının En Etkili ve En Yaygın Kandırma Biçi...

> Şeytanın, Sırât-ı Müstakîm Üzerine Oturup Dört Yönden Yaklaşarak ...

> “Yeni 28 Şubat”a Rağmen Allah Yolunda Sabırla Yürümeli ve Asla Ko...

> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2008
 
Elif Nesli Yayın Hayatına Başladı.
Tarih: 08/07/2008
   


HOŞ GELDİN ELİF NESLİ İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı gönüllülerinden bir gurup genç arkadaşımızın hazırlamış oldukları, ELİF NESLİ adındaki Internet dergisinin ilk sayısı, www.ilkav.org sitesinde yayın hayatına başladı. Derginin ilk sayısında editör Zeynep Ülkü Taşyürek, Elif Nesli’nin yayın hayatındaki ilk adımını ve misyonunu şöyle dile getiriyor.

HOŞ GELDİN ELİF NESLİ

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı gönüllülerinden bir gurup genç arkadaşımızın hazırlamış oldukları, ELİF NESLİ adındaki Internet dergisinin ilk sayısı, www.ilkav.org sitesinde yayın hayatına başladı. Derginin ilk sayısında editör Zeynep Ülkü Taşyürek, Elif Nesli’nin yayın hayatındaki ilk adımını ve misyonunu şöyle dile getiriyor.

“ Sanal alemdeki yayın hayatına, yeni doğan bir bebeğin merak, korku ve heyecanlarıyla gözlerimizi açtığımız şu günlerde, tüm dünya Müslümanlarını ve siz değerli okuyucularımızı Yüce Allah’ın selamıyla selamlıyoruz. Neden ‘Elif Nesli’? Yayın aleminde ilk adımlarını atmaya başlayan her yeni dergi için klişe bir sorudur aslında. Ama meramımızı dillendirmek açısından da bir o kadar elzem… Küfrün ve zulmün böylesine yaygınlaştığı, ekinin ve neslin ifsat olduğu modern dünyada; içecek bir iki damla temiz suya, altında gölgelenecek bir ağaca, kısacası çölde kalmışların bir vahaya duyduğu hasret belki, çatlamış dudaklarımıza gençlerin çeşmesinden bir avuç su götürebilme isteği bizi bu noktaya getiren, geleceğe dair bir ümit devşirebilmek körpe dimağlarından. Batı emperyalizminin etkisiyle harap olan medeniyetimizi, küllerinden yeniden filizlenen Kuran neslinin, tevhid neslinin, ‘Elif Nesli’nin güçlü haykırışını duyurabilmek sınırların ötesine. ‘Biz varız, biz buradayız, biz İbrahim’in duası, geçmişten geleceğe bir muştuyuz.’ diyenlerin sesini, onların taze nefesini ulaştırabilmek sizlere, bizlere tüm Allah için çarpan yüreklere. Merhaba gençlerin gönül çeşmesinden kana kana içebilenlere….”

Kelimeler kavramlar, şiirler, röportajlar, makaleler, kitap tanıtımları, sinema ve sanat gibi ilmi ve kültürel alanda birçok konuyu içine alan dergi, dizaynından grafik çalışmasına kadar bir bütün olarak gençler tarafından büyük bir özveri ve titizlikle hazırlanan Elif Nesli’ne yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Bu içerik 1056 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem