Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Pamak: Allah’ın Adını ya da Dinini İstismar Ederek İnsanları ‘All...

> Pamak: Şeytan ve Dostlarının En Etkili ve En Yaygın Kandırma Biçi...

> Şeytanın, Sırât-ı Müstakîm Üzerine Oturup Dört Yönden Yaklaşarak ...

> “Yeni 28 Şubat”a Rağmen Allah Yolunda Sabırla Yürümeli ve Asla Ko...

> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2006
 
Metin Demir Serbest Bırakılsın!
Tarih: 09/06/2006
   


Özgür-Der Diyarbakır Şubesi yönetim kurulu üyesi Metin Demir’in 9 gündür haksız yere gözaltında tutulması ve akıbeti hakkında bilgi verilmemesi sebebiyle, İLKAV, Haksöz Dergisi, Öğretmensen ve Denge Radyo temsilcilerinden oluşan bir heyet KDP Ankara Temsilcisi ile görüşüp endişelerini ilettiler.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi yönetim kurulu üyesi Metin Demir’in 9 gündür haksız yere gözaltında tutulması ve akıbeti hakkında bilgi verilmemesi sebebiyle, İLKAV, Haksöz Dergisi, Öğretmensen ve Denge Radyo temsilcilerinden oluşan bir heyet KDP Ankara Temsilcisi ile görüşüp endişelerini ilettiler.
Şeyho Duman, Erdal Ardıçi Yusuf Tanrıverdi ve Ayhan Türk’ün de yer aldığı heyet adına konuşan Mehmet Pamak ve Abdurrahman Çeliker, Kürdistan Demokratik Partisi Ankara Bürosu yetkilisi Omar Merani’ye, Metin Demir’i yakından tanıdıklarını ve kendisine her konuda kefil olduklarını, kendisinin bir hukuksuzluğa kurban gitmemesi için gerekenin yapılmasını ve bir an önce serbest bırakılmasını talep ettiklerini ifade ettiler. Metin Demir’in Kürdistan’a ilk defa giriş yaptığını, muhtemelen bir isim benzerliği ile gözaltına alınmış olabileceğini, ancak böyle olsa bile gözaltının bu kadar uzun sürmemesi gerektiğini ifade ederek, bu haksızlığın bir an önce sona erdirilmesini istediler.

CIA’nın dünya çapında sürdürdüğü korsanlığa da dikkat çeken heyet, böyle bir korsanlığa alet olunmamasını da istediler. Mehmet. Pamak, “Eğer bu yapılan ABD’den kaynaklansaydı, buraya gelen 5 kuruluşun temsilcileri olarak yüzlerce kişiyle Amerikan elçiliğinin kapısına dayanarak protesto ederdik. Ancak sizinle, yapılan bu yanlışlığı, hukuksuzluğu, insani ilişkilerle çözmeye öncelik vermek istediğimiz için bu ziyareti yapıyoruz.” deyince, KDP temsilcisi de “Eğer öyle olsaydı biz de bu 5 kuruluşa ilaveten 6’ncısı olarak sizin yanınızda yer alırdık” ifadesini kullandı. KDP temsilcisi, bu konudan daha dün haberdar olduklarını ve merkezlerine mesaj çekerek olay hakkında bilgi istediklerini, şimdi tekrar teyit edeceklerini ve alınan sonucu da bildireceklerini ifade etti. Heyet de, bu konuda bir an önce haber beklediklerini ve gelişmelerin takipçisi olacaklarını belirterek KDP temsilciliğinden ayrıldılar.

Bu içerik 1050 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem