Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2007
 
İlkav´a Yönelik Kapatma Davasının 3. Duruşması Yapıldı.
Tarih: 24/05/2007
   


İLKAV’a yönelik kapatma davasının 3. duruşması bugün yapıldı. Basın Savcılığı da, Eğitim Panelindeki Konuşmaları Sebebiyle, Mehmet Pamak, Yusuf Tanrıverdi ve Mesut Avan Hakkında Soruşturma Başlattı.

İLKAV’a yönelik kapatma davasının 3. duruşması bugün yapıldı. Basın Savcılığı da, Eğitim Panelindeki Konuşmaları Sebebiyle, Mehmet Pamak, Yusuf Tanrıverdi ve Mesut Avan Hakkında Soruşturma Başlattı.

Bilindiği üzere, İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı İLKAV’ın 03 Aralık 2006 tarihinde düzenlemiş olduğu “Resmi İdeoloji Kıskacında Eğitim Paneli”nde, toplumda büyük yozlaşmaya ve çok boyutlu çürümeye neden olan eğitim sistemini eleştiren ve herkes için özgürlük ve adalet talep eden konuşmalar yapılmıştı. Ekini ve nesli bozan bir fesadın yaygınlaşmasına ve kökleşmesine yol açan bu seküler ideolojik sistemin büyük tahribatını durdurmak için de fıtri insani erdemlerin doğrultusunda özgürlük ve adaletin sağlanmasına, özgür eğitim şartlarının oluşturulmasına ve nihayet vahyin belirleyiciliğinde ciddi bir ıslah projesinin gerekliliğine dair çözüm önerilerini de ihtiva eden tebliğler sunulmuştu.

Bu ilmi panel sebebiyle, darbecilerin, muhtıracıların ve çetelerin yanında yer alan, İslami kimliğe ve düşünce özgürlüğüne ise düşmanca bir tavır takınan kartel medyası hemen harekete geçmiş, İLKAV’ı ve yöneticilerini hedef gösteren seviyesiz bir muhbirlikle büyük yaygara koparmışlardı. Özellikle de medya tetikçisi M. Ali Birant’ın tahriki ile hemen harekete geçen Vakıflardan sorunlu Devlet Bakan’ı M. Ali Şahin’in önyargılı, mahkum edici açıklaması ve keyfi, hukuka aykırı yönlendirmesiyle Vakıflar Genel Müdürlüğünce açılan kapatma davası devam ediyor.

24.05.2007 Perşembe günü saat 11.00 de yapılan duruşmaya, Vakıflar Genel Müdürlüğü vekili ve İLKAV mütevelli heyet üyeleri katıldılar.

M. Ali Şahin’e bağlı Vakıflar Genel Müdürü, Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyük Şehir Belediyesindeki kadrosundan getirdiği bir kişi. İşte yönmetiminde bu şahsın bulunduğu Vakıflar Genel Müdürlüğü, hukuku çiğneyerek idari kapatma davası açmakla yetinmeyip, bir de basın savcılığına, “Eğitim Paneli”nde yapılan konuşmalara yönelik cezai takip talebiyle suç duyurusunda da bulunmuştu. AKP’li Bakanların ve Genel Müdür’ün ısrarlı takipleri sonucunda, nihayet AKP’li yetkilileri mutlu edecek bir sonuç hasıl olmuş ve yaklaşık 6 aydır takibe geçmeyen basın savcılığı, İLKAV Başkanı Mehmet Pamak, Öğretmen-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi ve Eğitimci Mesut Avan’ı “Eğitim Paneli”indeki konuşmaları sebebiyle ifadelerini almak üzere 29 Mayıs 2007 günü savcılığa çağırmış bulunuyor.
İşte kapatma davasını sürdüren Mahkeme de, bugünkü kararında bu takip dosyasıyla ilgili hazırlık tahkikatının sorulmasına ve sonucunun beklenmesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, tarafların, şahitlerinin isim ve adreslerini, dayandıkları delillerini, şahit ve bilirkişilerin hangi hususlarda dinleneceklerine dair yazılı beyanlarını en geç on gün içinde mahkemeye bildirmelerine ve duruşmanın 11 Temmuz 2007 günü saat 09.40’a bırakılmasına karar verdi.


 

Bu içerik 1385 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon