Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2009
 
Nijerya´daki Çatışmaların Bilançosu: 780 Ölü
Tarih: 03/08/2009
   


Nijerya´nın Maiduguri kentinde güvenlik güçleriyle hükümetin İslâmi okulları kapatıp, Batı tarzı eğitim kararı almasına karşı çıkan Müslümanlar arasında 5 gündür yaşanan çatışmalarda ölü sayısının 780´i bulduğu açıklandı.

 

Nijerya'da son beş gündür yaşanan kanlı olaylarda 780 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Bir askeri yetkili, ülkenin kuzeyindeki Maiduguri kentinde güvenlik güçleriyle hükümetin İslâmi okulları kapatıp, batı tarzı eğitim kararı almasına karşı çıkan Müslümanlar arasında yaşanan çatışmalarda ölü sayısının 780 olduğunu açıkladı.
Albay Ben Ahanotu AP haber ajansına verdiği demeçte, aşırı sıcaklar sebebiyle cesetlerin kokmasını önlemek için cesetlerin toplu mezarlara defnedileceğini belirtti. Ahanotu, "Yaklaşık 780 ceset var, toplu defin yapmak zorundayız" dedi. Ölü sayısı daha önce 300 olarak açıklanmıştı. Öte yandan Borno eyaletinin başkenti olan Maiduguri kentinde durumun nispeten sakin olduğu, sokaklardaki cesetlerin kaldırıldığı ve kan lekelerinin temizlendiği, banka ve marketlerin açıldığı bildirildi. Bununla birlikte çatışmanın tam olarak sona ermediği ve tek tük olayların yaşandığı belirtildi.
Öte yandan Nijerya'nın güneybatısında soyguncuların otobüsten indirerek yol üzerine yatırdığı 20 kadar yolcunun, bir kamyon tarafından ezildiği bildirildi. Basındaki haberlerde, otobüsü soymak isteyen hırsızların yolcuları zorla indirdiği ve yola yatmaya zorladığı, bu sırada bir kamyonun duramayarak yolda yatan 7'si kadın 20 kişiyi ezerek öldürdüğü belirtildi.

 

Bu içerik 1298 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon