Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Pamak: Allah’ın Adını ya da Dinini İstismar Ederek İnsanları ‘All...

> Pamak: Şeytan ve Dostlarının En Etkili ve En Yaygın Kandırma Biçi...

> Şeytanın, Sırât-ı Müstakîm Üzerine Oturup Dört Yönden Yaklaşarak ...

> “Yeni 28 Şubat”a Rağmen Allah Yolunda Sabırla Yürümeli ve Asla Ko...

> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   DİĞER  >  2010
 
İlkav Çocuk Kulübü 2009/2010 Sertifika Programı
Tarih: 26/06/2010
   


İlkav Çocuk Kulübü 2009/2010 Sertifika Programı 26 Haziran Cumartesi günü Saat 18´de İLKAV konferans salonunda yapıldı. Bir yıl süreyle Hafta sonları ders İlkav Çocuk Kulübünde ders alan gençler sezon sonunda aileleri için düzenledikleri sertifika programında kimi zaman güldürdü kimi zaman ağlattı kimi zamanda ailelerini gururlandırdılar. Kuran-ı Kerim okunarak başlayan program yaklaşık 2.5 saat sürdü.

İlkav Çocuk Kulübü 2009/2010 Sertifika Programı 26 Haziran Cumartesi günü Saat 18'de İLKAV konferans salonunda yapıldı. Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Külübünde ders alan gençler sezon sonunda aileleri için düzenledikleri sertifika programında kimi zaman güldürdü kimi zaman ağlattı, kimi zamanda ailelerini gururlandırdılar. Şüheda Nur Şahin ve Betül Tüfekçioğlu kardeşlerimizin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladıkları program yaklaşık 2.5 saat sürdü
 
Kuran-tilavetinin akabinde İlkav Çocuk Kulubünün yıl içindeki faaliyetlerini resimlerle ve görüntülerle anlatan bir slayt gösterisi sunuldu. Sunuculuğunu Reyhan Canpolat ve Hatice Aydoğan'ın yapmış olduğu programda Zelal Hakbilen'in seslendirdiği "Filistinli Kız " adındaki duygu yüklü şiir salondakileri hıçkırıklara boğdu.
 
Birbirinden güzel tiyatro ve skeçleriyle dolu dolu geçen programda Filistin'li bir ailenin dramı ve Hamas lideri Ahmet Yasin'in şehadeti konulu dört perdelik tiyatro oyunu görülmeye değerdi. Program içerisinde belirli aralıklarla öğrenciler Allah'ın kitabından ezberlemiş oldukları ayetlerin meallerini sundular. İLKAV Çocuk Kulübü kızlar korosuda seslendirdikleri Arapça ve Türkçe marşlar ve ezgilerle göz doldurdu.
 
 
Programda güldürürken aynı zamanda da düşündüren skeçlerede yer verildi. "Kabadayı" ve "Pazarlamacı Çocuk" isimli skeçler öğrencilerin ne kadar yetenekli olduklarını bir kez daha gözler önüne seriyordu.
Rabbimizden gelen her ne olursa olsun şükretmemiz gerektiği gerçeğini " Güzel gören güzel düşünür" skeçiyle hatırlatan kardeşlerimiz, hazırlamış oldukları skeçle bizlere gerçek görmenin gerçeği görmek olduğunu bir kez hatırlatmış oldular.
 
Programın birbirinden güzel ve geniş içerikli skeçlerinden biri de İlkav Gençlik Kulübü Kız öğrencilerinin Hazırlamış olduğu "34. gün" adlı skeçti. Başörtüsü meselesi ve konuya Türkiye'deki farklı kesimlerin eleştirisel bakışlarını konu edinen 34. gün adlı skeç ilgi ile izlendi.
 
 
Programın ilginç bölümlrinden biri de İLKAV Çocuk Kulübünün Küçük beylerinin bizzat kendilerinin hazırlamış olduğu jimlastik gösterisiydi.Çeşitli hareketler eşliğinde aktif bir etkinlik düzenleyen çocuklar gösterinin son bölümünde Tevhid Bayragını açarak ve tekbir sesleri ile geceyi renklendirdiler
 
 
Gecede son olarak Çocuk kulübü öğrencilerine İLKAV yönetim kurulu adına Bülent Uğur KOCA sertifikalarını dağıttı.
 
Gecenin süprizlerinden biri de anne babalara yapıldı. Çocuklarımız ailelerinden beklentilerini ve onlara iletmek istediklerini hazırladıkları slayt gösterisiyle ilettiler. Yogun ilgi ile izlenen gösterinin ardından program sona erdi.

Bu içerik 1234 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon