Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2011
 
İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı 2011-2012 Alternatif Eğitim Programları...
Tarih: 02/08/2011
   


Vakfımız, İslami ilimler alanında araştırma ve yayınlar yapmak ve halkımızı aydınlatmak üzere kurulmuş olup; İslam´ı, geleneksel ve modern bidatlerden, hurafelerden arınmış, ana kaynaklarına dayalı sahih boyutuyla halkımıza ulaştırmak görevini ifa etme gayreti içindedir. Bu amacını gerçekleştirmek üzere, Kur´anı belirleyici kılan ve onun uygulamasını oluşturan Peygamberimizin (S) sahih sünnetini "güzel örnek" olarak kabul eden doğru din anlayışını ve bu anlayış istikametinde sünnete uygun bir mücadele yöntemini öne çıkarmaya çalışmaktadır.

Vakfımız, İslami ilimler alanında araştırma ve yayınlar yapmak ve halkımızı aydınlatmak üzere kurulmuş olup; İslam'ı, geleneksel ve modern bidatlerden, hurafelerden arınmış, ana kaynaklarına dayalı sahih boyutuyla halkımıza ulaştırmak görevini ifa etme gayreti içindedir. Bu amacını gerçekleştirmek üzere, Kur'anı belirleyici kılan ve onun uygulamasını oluşturan Peygamberimizin (S) sahih sünnetini "güzel örnek" olarak kabul eden doğru din anlayışını ve bu anlayış istikametinde sünnete uygun bir mücadele yöntemini öne çıkarmaya çalışmaktadır.

Sürekli ve istikrarlı bir biçimde sürdürülen "Alternatif eğitim konferansları" programımız, tefsir, siyer ve hadis derslerimiz ve değişik toplumsal sorunlara İslami bakışımızı ortaya koyan panellerimiz ve eylemlerimiz, amacımıza hizmet eden faaliyetlerimizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Şüphesiz ki; bizi biz yapan, bize şahsiyet, onur ve anlam kazandıran İslami kimlik ve değerlerimizdir. Kaybettiğimiz için zillete düştüğümüz bu kimlik ve değerlerimizi yeniden kazanmak ve kendimizi, ailemizi ve toplumumuzu Kur'an'la diriltmek ve hak, adalet, tevhid ekseninde yeniden inşa etmek amaçlı bu çabalarımız, inşallah ölüm bize ulaşana kadar devam etmesi gereken kulluk görevimizi oluşturmaktadır.

PDF Olarak İndir...


Bu içerik 1385 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon