Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2016
 
Ankara Halep Şehitleri İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kıldı
Tarih: 10/12/2016
   


Halep’e düzenlenen hain saldırılarda hayatlarını kaybedenler için Ankara Hacıbayram Camiinde, Cuma Namazı çıkışında gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze Namazına çok sayıda duyarlı Ankaralı Müslüman iştirak etti. Gıyabi Cenaze Namazını Müslümanlarla Dayanışma Platformu (İlim ve Kültürel Araştırmalar Vakfı, Kardelen Derneği, Medeniyet Vakfı - Ankara (Genç Birikim), Vahdet Vakfı) organize etti.

Halep’e düzenlenen hain saldırılarda hayatlarını kaybedenler için Ankara Hacı Bayram Camiinde, Cuma Namazı çıkışında gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze Namazına çok sayıda duyarlı Ankaralı Müslüman iştirak etti. Gıyabi Cenaze Namazını Müslümanlarla Dayanışma Platformu (İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı-İLKAV, Kardelen Derneği, Medeniyet Vakfı – Ankara (Genç Birikim), Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi, Vahdet Vakfı) organize etti.

Gıyabi Cenaze Namazını kıldırmadan önce Şeyho DUMAN Hocamız, Dünyadaki katliama ve haksızlığa uğrayanlar için tüm Müslümanların yardıma koşması gerektiğini, aksi takdirde Allah nezdinde bunun sorumluluğundan kurtulamayacağımızı söyledi. Daha sonra gıyabi cenaze namazına geçildi.

Gıyabi Cenaze Namazından sonra Genç Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali KAÇAR bir basın açıklaması yaptı. Basın Açıklamasında Ali Kaçar; “Suriye halkının, yedi düvele karşı benzerine az rastlanır destansı bir mücadele verdiğini, Suriye’de haklarını, topraklarını, onurunu ve namusunu savunan masum Suriye halkının katil Esad rejimi ve destekçisi Doğulu ve Batılı bütün emperyal işgalci güçler ve bölgesel işbirlikçi yönetimlere karşı çetin bir savaş verdiğini, kim ne derse desin, bu savaşın, Hakla batılın, İman ile küfrün, Tevhid ile şirkin savaşı olduğunu, masum ve mazlum bir Müslüman halkla, emperyal ve Siyonist güçlerin; ABD’nin, Siyonist İsrail’in, Avrupa ülkelerinin, Rusya’nın, Çin’in ve üzülerek söyleyelim ki isminde “İslam” olan İran’ın savaşı olduğunu,

Ne yazık ki, bir zamanlar başarısı ile sevindiğimiz, sıkıntılarıyla üzüldüğümüz İran’ın, Irak’ta, büyük şeytan dediği ABD ile Suriye’de ise, Nusayri Baas rejimi ve kızıl emperyal ülke olan Rusya ile mazlum Müslüman halka karşı iş birliği yaptığını oysa ABD’nin de Rusya’nın da İslam düşmanı ve bölgede terörü üreten ve besleyen ülkeler olduğunu, bu iki ülkenin; ABD ve Rusya’nın terörün beslendiği bataklık olduğunu bu bataklığın kurutulmadan da bu coğrafyada ne işgallerin ne de darbelerin sona ermeyeceğini, 15 Kasım’dan bu yana Rus ve Esad uçaklarının vurduğu, İran ve güdümündeki Şii milislerle karadan kuşatma altında tuttuğu Doğu Halep’te artık fırınların ekmek çıkaramadığını, yaralıları tedavi edecek hastane bulunamadığını, ameliyatların bodrumlarda en ilkel şekillerde yapılmaya çalışıldığını, katiller güruhunun havadan ve karadan bilinçli bir şekilde fırınları, hastaneleri, okulları, camileri, pazaryerlerini, kısacası halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için bulunmak zorunda olduğu bütün mekânları yerle bir ettiklerini masum sivil halkın sığındığı sığınaklara bile sığınak delici bombalar atıldığını ve enkazların altından her gün onlarca kadın ve çocuk cesedi çıkarıldığını, bu tablo karşısında ise bütün dünyanın sessizliğe gömülmüş ve hiç kimse insanlık adına bir tepki göstermediğini,

Bir an önce, hatta hemen bugün, Türkiye olarak bütün imkânlarımızla Halep’in mazlum halkına ve direniş gruplarına elimizi uzatmamız gerektiğini, aksi halde yarın çok geç olacağını” ifade etti.

Gıyabi Cenaze Namazı ve Basın Açıklaması, Muhittin Özdemir Hocamızın Halep’de ve Dünyanın diğer tüm bölgelerindeki Müslümanlar için dua etmesi ile son buldu.

 

Bu içerik 1454 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon