Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Küresel İfsadın Fıtratı ve Doğal Dengeyi Bozması ile İnsanlığın Y...

> Emperyalist Sömürü, İşgal ve Katliamların Sonucu Olan Mültecilik;...

> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   DİĞER  >  2012
 
İlkav Çocuk Klübü 2011-2012 Dönemi Kapanış Programı Yapıldı...
Tarih: 07/06/2012
   


Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Kulübünde yürütülen etkinliklere katılan çocuklarımıza ailelerinin de hazır bulunduğu bir törenle sertifikaları verilerek 2011-2012 dönemi sona erdirildi.

Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Kulübünde yürütülen etkinliklere katılan çocuklarımıza ailelerinin de hazır bulunduğu bir törenle sertifikaları verilerek 2011-2012 dönemi sona erdirildi.

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Betül Tüfekçioğlu ve Merve Öztürk yaptığı program Hilal Bakacak ve Rabia Kürük kardeşlerimizi Kuran’ı -Kerim ve mealini okuması ile başladı. Vakfın eğitim komisyonu başkanı Osman Emecan Hocanın açılış konuşması ile program devam etti. Osman Hoca konuşmasında şu hususlara değindi.

“Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Hamd Alemlerin Rabbine Salat ve Selam O’nun peygamberlerinin ve tüm Müslümanların üzerine olsun.

Değerli kardeşlerim İLKAV’ ın düzenlemiş olduğu 2011-2012 “İlkav Çocuk Kulübü “ yıl sonu etkinliğine hepiniz hoş geldiniz. Vakfımızın Kurucu başkanı olan halen de başkanlığa devam eden,yaşadığımız toplumda kendisini islam’ a adayan ve bu uğurda sahip olduğu değerleri islam’ın uğrunda kullanan,Müslümanların böyle bir nimete kavuşmalarında vesile olan sayın Mehmet PAMAK hocamıza,yine bizleri ilmiyle aydınlatan büyük fedakarlık göstererek ilmi çalışmalara rehberlik eden fedakar,cefakar hocamız Şeyho DUMAN’a ve Vakfın bu çalışmalarına katılan gönüllü erkek ve kadın eğitmenler Mahmut Uçtu, Mutlu Tüfekçioğlu, Talip Bağrıaçık, Yusuf Yılmaz, Fatma Köybaşı, Kadriye Şahin, Mevlüde Çakal, Neslihan Kimya, Sümeyye Demirhan, Zeynep Ziya, hocalara, şahsım ve vakfımız adına teşekkür ederim. Allah ecirlerini ziyadesiyle versin.

Değerli kardeşlerim hepimiz bu dünyadaki sahip olduğumuz her nimetten hesap vereceğiz.Allah’ u Taala kitabında bizleri imtihan için yarattığını ifade etmektedir.Dünya hayatının kısa aldatıcı ve geçici olduğunu ahretin ise bu dünyadaki hayatımızda kazanılacağını karlı ve devamlı olanın ahret hayatını kazanmak olduğunu ifade etmektedir.

Çocuklarımızda bizlere bir emanettir. Bu emanetlere sahip çıkmalı onlara ALLAH’ ın istediği ebeveynlik görevimizi yapmamız gerekir.yaşadığımız toplum, yazılı ve görsel medya sokak kurum ve kuruluşlar çocuklarımızı Allah’ın razı olacağı bir hayattan koparmak için bütün gücüyle çalışmaktadır.Bizim çocuklarımızı ihmal etmemiz çocuklarımız ve bizler için telafisi ve mazereti olmayan sonuçlar doğuracaktır. Çocuklarımıza ALLAH’ ın razı olacağı bir hayatı öğretmek için önce kendimizin bu hayatı yaşamamız gerekir.Bizim dini ALLAH’ a has kılarak ona kulluk etmemiz gerekir.Çünkü Çocuklarımız için biz öncelikli örneklik oluşturmaktayız. Bizler yapmadığımız şeyleri çocuklarımıza söylememeliyiz. Söylesek de tesiri olmayacak veya çocuklarımızın gözünde iki yüzlü duruma düşeceğiz.

Kur’an-ı kerimde Allah “Ey iman edenler kendinizi ve ehlinizi yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun”TAHRİM:6 “Aile fertlerine namazı emret ve kendinde ona devam et”TAHA:132 Hani bir vakit Lokman oğluma öğüt vererek dediki:Oğulcağızım sakın ALLAH’ a ortak koşma…..”LOKMAN:20 buyurmaktadır. Peygamber efendimiz “Hepiniz çobansınız ve hepiniz sürünüzden (ehlinizden) sorumlusunuz…..” buyurmaktadır. Yine birçok peygamberin çocukları için nasıl dua ettiği kuranda bizlere hatırlatılmaktadır.

”Rabbim beni ve zürriyetimi namaz kılanlardan eyle…..”İbrahim:40

“Rabbim bana Salihlerden olacak bir evlat ver…”SAFFAT:100

Acaba bizler de çocuklarımız için benzer dualar mı ediyoruz yoksa onlara iyi bir iş iyi bir eş bol para rahat bir hayat için mi dua ediyoruz. Değerli kardeşlerim neslimizin Salih vec hayırlı olması için hem dua hem de gereğini yapmalıyız aksi takdirde bunun hesabını vermeyiz.

Kardeşlerim her çocuk fıtrat üzere doğar ailesi ve çevresi onu etkiler ve ya hidayet veya delalet yoluna meyleder.Çocuklarımızın eğitiminde ve bizler için İLKAV’ ın önemini ikrat etmeli kadrini bilmeli gerek bizlerin gerekse çocuklarımızın katılımıyla bu kuruluşu ayakta tutmalı hatta canlandırmalıyız.buraya maddi ve manevi katkılarımızın önemini idrak etmeli sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.

Rabbim Ayaklarımızı sabit kılsın,hatalarımızı bağışlasın,bizleri ve neslimizi Dini ALLAH’a has kılarak Ona kulluk etmeyi nasip etsin.Allah hayırlı amellerimizi daim etsin.Rabbimiz ancak sana kulluk ediyor ,ancak senden yardım istiyoruz.Şu anda dünyanın değişik bölgelerinde Senin rızan için mücadele edenlere yardım eyle.Bizlere cenneti nasip eyle AMİN.”

Program daha sonradavetin önünde hiçbir engel tanımayan,girdiği gayri İslami ortamlarda bile hakkı söylemekten çekinmeyen bir lider olan ‘’Hasan el –Benna nın tavsiyelerini sunan Zeynep Polat ve Burcu Sarıerikli. Kardeşimizin hazırlığı ile devam etti.Sene içinde öğrendikleri ayetlerden bir demet sunan Melike, Burcu , Betül, Rümeysa ve Merziye Yımaz kardeşlerimiz törene renk kattılar.

Daha sonra sahne alan koro “Mekke Mekke” ve O dağlarda marşlarını seslendirdi.Melek Yüksel Tuncer, Merve Korkmaz ve Ebrar Güney kardeşlerimiz Nahl, Lokman ve Nisa suresinin ayetlerinden okudular. “Kıl beni ey namaz” adlı şiiri okumak üzere Esmanur kardeşimiz sahne aldıktan sonra,“Unutkanlığın böylesi “ adlı skeç ile , Bilal Bakacak, Devrimcan Özkan ve Muhammmed Renas Özkan kardeşlerimiz gelen topluluğu neşelendirdi.Zeyneb Er ve Sümeyye İlhanAllah Resulünün sözlerinden oluşan sunumlarından sonra, Ey şehit ezgisini okumak üzere Bilal Bakacak sahneye çıktı. Betül Bıyık,Hacer Aleyna Baz,Ceyda Ziya ve Fatma ….kardeşlerimiz Rabbimizin Kitabından hatırlatmalarda bulundular.Ceyda Ziyakardeşimizin Yüce Rabbim şiirini okumasından sonra ,Zeynep Ünal, Kübra İlhan,Hümeyra Tüfekçioğlu, Azra Betül Er i ve Fatma Nur Çınar ayetler okudular. Program ilkav çocuk korosunun Ömer Karaoğlu’dan Hasret Kafesi ve Gülderleyenler isimli marşları okuması ile son buldu.

Öğrenciler adına konuşma yapan Betül Tüfekçioğlu 2 yıl boyunca gösterdikleri fedakarlıklardan dolayı hocalarımıza teşekkür ederek. Allah onlardan razı olsun. Bizlere haklarını helal etmelerini istiyoruz diyerek duygularını paylaştı.

 

Veli ve çocuklarımıza yapılan ikramlardan sonra öğrenciler yaz okulunda buluşmak dileği ile ayrıldılar.

 

Yaz Okulunda Buluşmak Dileğiyle...

Bu içerik 2958 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon