Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Halimizi Sorgulamak – 7...

> Pamak: Halimizi Sorgulamak – 6...

> Pamak: Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek ...

> Şu Hâlimize Bakın, Hâlâ Rabbimize Sığınıp Tevbe Etmeyecek miyiz? ...

> Hesap Gününde Yaşanan Kahredici Pişmanlığa Karşı Tedbir Alalım...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2016
 
İLKAV´dan Güneydoğu Halkına Yardım
Tarih: 17/06/2016
   


İLKAV tarafından kısa bir süre önce başlatılan Diyarbakır Sur bölgesi mağdurlarına Yardım kampanyamız alışveriş kartları ve bir tır gıda olarak bölgeye ulaştırıldı.

İLKAV tarafından kısa bir süre önce başlatılan Diyarbakır Sur bölgesi mağdurlarına Yardım kampanyamız alışveriş kartları ve bir tır gıda olarak bölgeye ulaştırıldı.

Vakfımızdan Şahin Sertkaya ve Mutlu Tüfekçioğlu kardeşlerimiz bölgeye giderek, yardımlarımızı İslami STK'ların birleşerek oluşturdukları yardım ve dayanışma platformuna teslim ettiler. Mağdur ailelere yardımlar Ankara/İLKAV’dan Müslümanların selamları ile birlikte dağıtılmaya başlandı.

Sur mahallelerini gezip bölge halkı ile konuşma fırsatı bulan kardeşlerimiz onlara bir nebze de olsa moral vermeye çalıştı. Türkiye’nin batısındaki Müslümanların doğudaki kardeşlerini hatırlayıp yardımları oralara kadar giderek ulaştırması bölgedeki Müslümanlar tarafından çok olumlu karşılandı.

İslami STK temsilcileriyle bir araya gelen kardeşlerimiz yaşanan sürecin Müslümanlar tarafından nasıl değerlendirildiğini, Müslümanların birlikteliklerinin nasıl berekete dönüştüğünü konuştular.

İLKAV görevlisi kardeşlerimizi karşılayıp ağırlayan Mehmet Turan hocaya, dağıtım organizesini gerçekleştiren başta Hüseyin Solmuş, Mehmet Sıddık Furkan, Muhammed hoca ve tüm kardeşlere, sahur sohbetinden, iftar sofrasına görevli kardeşlerimize yoğun ilgi gösteren Hacı Veyis'e, Yılmaz ve diğer kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbimiz kardeşlerimizin gayretlerini ve birliklerini çoğaltsın, tüm hayır sahiplerinin amelini kabul buyursun. Amin.

 

Bu içerik 1353 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon