Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Pamak: Allah’ın Adını ya da Dinini İstismar Ederek İnsanları ‘All...

> Pamak: Şeytan ve Dostlarının En Etkili ve En Yaygın Kandırma Biçi...

> Şeytanın, Sırât-ı Müstakîm Üzerine Oturup Dört Yönden Yaklaşarak ...

> “Yeni 28 Şubat”a Rağmen Allah Yolunda Sabırla Yürümeli ve Asla Ko...

> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar
 
ALTERNATİF EĞİTİM PROGRAMLARINDAN PANELLER / Tarih: 01-10-2015
   

1997 yılında “İslama dönüşün önündeki engeller” konulu panelimizle başladığımız yolculuğumuz her yıl değişik aralıklarla onlarca panellerle siz değerli dostlarımızla buluştu. Geleneksel olarak 2003 yılında başlattığımız “Ramazan ve Kur’an” panellerimizin her yıl 2012 yılına kadar 10 kez gerçekleştirildi. Rahmet ve bereket  ayı Ramazan’ın ve vahyin inişine şahidliğiyle  taçlanan şerefinin ve bunu hayatımıza nasıl taşırız sorularının özgün başlıklarıyla işlendiği panellerimizdi. Tekrar Ramazan ayının mevsim itibarı ile uygun olduğu dönemde başlatmak duasını sizlerle birlikte yapmak isteriz.

Ayrıca Müslümanların dertleri ile dertlendiğimiz Filitin, Irak, Mısır, Suriye, Afganistan, Nato ve Müslümanlar gibi dünyanın her köşesindeki mazlum kardeşlerimizi konu edindik panellerimizde. Dertleriyle dertlendik kendilerine kamuya ve kendimize gündem yaptık. Ülke içerisinde seksen küsür yıldır gasp edilen haklarımızı, askeri ve yargı vesayetlerini, Eğitim Sistemini, Kürt sorunu gibi konuları gündemleştirdiğimiz panellerimizi siz değerli dostlarla birlikte yaptık.

2006 yılında gerçekleştirdiğimiz “Resmi İdeoloji Kıskacında Eğitim Sistemi ve Din Eğitimi” konulu panelimiz ile taleplerimizi hiçbir sivil toplum kuruluşunun dile getiremediği dönemde seslendirdik. Sonucunda uzunca bir yargı süreci yaşayan vakfımız bu gün eğitimde atılan (yetersiz de olsa) yeni adımların da temelini oluşturmuştur.

Halen değişik konularda her yıl panellerimiz siz dostlarımızla buluşmaya devam etmektedir. Bu yıl içerisinde gerçekleşecek olan panellerimiz ekli alternatif eğitim broşürümüzde konu ve katılımcıları ile beraber yayınlanmıştır. Her panel çalışmamız aynı zaman video cdleri ile internet videoları ile diğer illerdeki kardeşlerimize de ulaşmaktadır. Panellerimize gelemeyen il dışından veya Ankara’dan kardeşlerimiz için eş zamanlı www.ilkav.org sayfamızdan canlı olarak yayınlanmaktadır. Yine tekrarları değişik kuşaklarda Denge Radyo’da halkımızla buluşmaktadır.PDF Broşürünü İndirin
Bu içerik 1593 defa görüntülendi.
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
İLKAV Teknik Komisyon