Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> İnandığı Gibi Yaşamayanlar, Yaşadıkları Gibi İnanmaya Başlar...

> Ömrümüzden Bir Yıl Daha Azaldı, Gelin Hâlimizi Sorgulayalım!...

> ´Yeni 28 Şubat´a ve Yaygın Sekülerleşmeye, Büyük Yozl...

> Peygamber’e Sövmek Serbest, “Atatürk İlâh Değildir” Demek Suç!...

> İlk Kur’an Neslinin Mekke Örneğinden Çıkarılacak Dersler ve Mekke...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   DİĞER  >  2012
 
İlkav Gönüllüleri Yaz Pikniğinde Bir Araya Geldi...
Tarih: 09/07/2012
   


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İlkav), gönüldaşları ile birlikte yılsonu pikniği yaparak güzel bir vakit geçirdiler. Bayındır Mavi Göl Mesire alanında düzenlenen piknik sabah kahvaltısı ile başladı. Daha sonra Şeyho Hocamızın Müslümanların birlikteliği ve ilkavın bunun için sahih bir zemin olduğuna ilişkin konuşmasından sonra serbest saate geçildi.Futbol, voleybol, ip atlama ,çuval yarışı ,halat çekme gibi aktiviteler ve turnuvalarıyla devam etti.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İlkav), gönüldaşları ile birlikte yılsonu pikniği yaparak güzel bir vakit geçirdiler. Bayındır Mavi Göl Mesire alanında düzenlenen piknik sabah kahvaltısı ile başladı. Daha sonra Şeyho Hocamızın Müslümanların birlikteliği ve ilkavın bunun için sahih bir zemin olduğuna ilişkin konuşmasından sonra serbest saate geçildi.Futbol, voleybol, ip atlama ,çuval yarışı ,halat çekme gibi aktiviteler ve turnuvalarıyla devam etti .

 

Öğle yemeğinin ardından haziruna Mehmet Pamak Hocamız kısa bir konuşma yaptı.

 

Pamak konuşmasında özetle şu hususlara değindi: İlkav kurulduğu 1988 yılından beri Allah Rızası için bir araya gelen müntesipleri ile beraber vahyin şahitliğini elinden geldiğince yapmaya çalışmaktadır.Biz bu süreçte hiçbir zaman ilkavcı olmadık.Hizip ve grup taassubundan uzak durduk.Bunu tüm yapılara da tavsiye ederek bütünleşme,ümmetleşme idealinin diri tutularak,herkesin kendi adacıklarında memnun halde ömürlerini tamamlamalarının yanlış olduğunu savunduk.Geleneksel bidat ve hurafelere eleştiri getirirken,modern bidat ve savrulmalara karşıda tavizsiz tutumumuz ile, uyanık olunması gerektiğini ifade ettik. Bunu her türlü şekilde yazarak, konuşarak, meydanlarda, konferenslarda çağrıldığımız yerlerde yapmaya çalıştık. Ancak bizim tevhidi tavizsiz tutumumuz ne yandaş ne karşıt medyaca tam görülmek istenmedi. Çoğu zaman yok sayıldı. Ilımlı demokratik söylemlere mesafeli duruşumuz nedeni ile sisteme akredite olup önü açılan, eylem ve söylemleri medyada yer alan kesimler gibi olmadık.Allah ayaklarımızı dininde sabit kılsın.Biz tüm bu savrulmalara rağmen kardeşlerimiz için güvenli ve sağlam bir liman kalmaya,kapımızı açık tutmaya devam edeceğiz.Ankara da ki arkadaşlar büyük bir özveri ile çalışmaları sürdürüyorlar.Allah hepsinden,özellikle Şeyho Hocamızdan ve vahyin şahitliğini yapan tüm Müslümanlardan Razı olsun.Dininde isabet kaydeden kullarından kılsın.Allah a Emanet Olunuz.

 

Çocuklara çeşitli ödüllerin verildiği bilgi yarışmasını ise Mutlu Tüfekçioğlu hazırladı. Katılımcıların kendi aralarındaki konuşmalarında hem yıl içerisinde yapılan aktiviteler değerlendirildi, hem de gelecek yıl yapılması planlanan programlarla ilgili kardeşlerimizin görüş ve önerileri alındı. Konuşmaların ardından göl gezisi ve yürüyüş yapıldı.

Piknik programı genç kardeşlerimizin yaptıkları yarışmalar ve değişik aktiviteler ile sona erdi.

Bu içerik 1499 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem