Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

> Şeytanın, İnsanları Etkileme ve Saptırma Yolları...

> Âdem’in Yaratılışı ve İblis’in Yaratılışla İlgili Farklılığa Daya...

> Allah (c), Kullarına Darlık ve Sıkıntılar Verip Hidayete Yönelmel...

> Ey Âdemoğulları! Şeytana Kulluk Etmeyin. O, Sizin İçin Apaçık Bir...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   DİĞER  >  2013
 
İlkav Çocuk Kulübü Kapanış Programı Yapıldı...
Tarih: 08/06/2013
   


Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Kulübünde yürütülen etkinliklere katılan çocuklarımıza ailelerinin de hazır bulunduğu bir törenle sertifikaları verilerek 2012-2013 dönemi sona erdirildi.

Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Kulübünde yürütülen etkinliklere katılan çocuklarımıza ailelerinin de hazır bulunduğu bir törenle sertifikaları verilerek 2012-2013 dönemi sona erdirildi.

 

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Ayşe Beyza Üstüntaş ve Zeynep Yılmaz kardeşlerimizin yaptığı program; Kuran’ı -Kerim ve mealini okuması ile başlandı. Vakfın eğitim komisyonu başkanı Emrullah Ayan Hocanın açılış konuşması ile program devam etti. Emrullah Hoca konuşmasında şu hususlara değindi.

 

“Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla;

Hamd Alemlerin Rabbine Salat ve Selam O’nun peygamberlerinin ve tüm Müslümanların üzerine olsun.

 

Değerli kardeşlerim İLKAV’ ın düzenlemiş olduğu 2012-2013 “İlkav Çocuk Kulübü “ yıl sonu etkinliğine hepiniz hoş geldiniz. Vakfımızın Kurucu başkanı olan halen de başkanlığa devam eden,yaşadığımız toplumda kendisini islam’ a adayan ve bu uğurda sahip olduğu değerleri islam’ın uğrunda kullanan,Müslümanların böyle bir nimete kavuşmalarında vesile olan sayın Mehmet PAMAK hocamıza,yine bizleri ilmiyle aydınlatan büyük fedakarlık göstererek ilmi çalışmalara rehberlik eden fedakar,cefakar hocamız Şeyho DUMAN’a ve Vakfın bu çalışmalarına katılan gönüllü erkek ve kadın eğitmenler Mahmut Uçtu, Mutlu Tüfekçioğlu, Ramazan Üstüntaş, Gökhan Kula , Yusuf Yılmaz,, Mevlüde Çakal, Neslihan Kimya, Yıldız Başaran,Banu Yıldız,Merve Akın, hocalara, şahsım ve vakfımız adına teşekkür ederim. Allah ecirlerini ziyadesiyle versin.

 

Değerli kardeşlerim hepimiz bu dünyadaki sahip olduğumuz her nimetten hesap vereceğiz.Allah’ u Teala kitabında bizleri imtihan için yarattığını ifade etmektedir.Dünya hayatının kısa aldatıcı ve geçici olduğunu ahretin ise bu dünyadaki hayatımızda kazanılacağını karlı ve devamlı olanın ahiret hayatını kazanmak olduğunu ifade etmektedir.

 

Çocuklarımızda bizlere bir emanettir. Bu emanetlere sahip çıkmalı onlara ALLAH’ ın istediği ebeveynlik görevimizi yapmamız gerekir. yaşadığımız toplum, yazılı ve görsel medya sokak kurum ve kuruluşlar çocuklarımızı Allah’ın razı olacağı bir hayattan koparmak için bütün gücüyle çalışmaktadır.Bizim çocuklarımızı ihmal etmemiz çocuklarımız ve bizler için telafisi ve mazereti olmayan sonuçlar doğuracaktır. Çocuklarımıza ALLAH’ın razı olacağı bir hayatı öğretmek için önce kendimizin bu hayatı yaşamamız gerekir. Bizim dini ALLAH’ a has kılarak ona kulluk etmemiz gerekir.Çünkü Çocuklarımız için biz öncelikli örneklik oluşturmaktayız. Bizler yapmadığımız şeyleri çocuklarımıza söylememeliyiz. Söylesek de tesiri olmayacak veya çocuklarımızın gözünde iki yüzlü duruma düşeceğiz.

 

Kur’an-ı Kerimde Allah “Ey iman edenler kendinizi ve ehlinizi yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun”TAHRİM:6 “Aile fertlerine namazı emret ve kendinde ona devam et”TAHA:132 Hani bir vakit Lokman oğluma öğüt vererek dediki:Oğulcağızım sakın ALLAH’ a ortak koşma…..”LOKMAN:20 buyurmaktadır. Peygamber efendimiz “Hepiniz çobansınız ve hepiniz sürünüzden (ehlinizden) sorumlusunuz…..” buyurmaktadır. Yine birçok peygamberin çocukları için nasıl dua ettiği kuranda bizlere hatırlatılmaktadır.

 

”Rabbim beni ve zürriyetimi namaz kılanlardan eyle…..”İbrahim:40

“Rabbim bana Salihlerden olacak bir evlat ver…”SAFFAT:100

Acaba bizler de çocuklarımız için benzer dualar mı ediyoruz yoksa onlara iyi bir iş iyi bir eş bol para rahat bir hayat için mi dua ediyoruz. Değerli kardeşlerim neslimizin Salih vec hayırlı olması için hem dua hem de gereğini yapmalıyız aksi takdirde bunun hesabını vermeyiz.

Kardeşlerim her çocuk fıtrat üzere doğar ailesi ve çevresi onu etkiler ve ya hidayet veya delalet yoluna meyleder.Çocuklarımızın eğitiminde ve bizler için İLKAV’ ın önemini ikrar etmeli kadrini bilmeli gerek bizlerin gerekse çocuklarımızın katılımıyla bu kuruluşu ayakta tutmalı hatta canlandırmalıyız.buraya maddi ve manevi katkılarımızın önemini idrak etmeli sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.

 

Rabbim Ayaklarımızı sabit kılsın,hatalarımızı bağışlasın,bizleri ve neslimizi Dini ALLAH’a has kılarak Ona kulluk etmeyi nasip etsin.Allah hayırlı amellerimizi daim etsin.Rabbimiz ancak sana kulluk ediyor ,ancak senden yardım istiyoruz.Şu anda dünyanın değişik bölgelerinde Senin rızan için mücadele edenlere yardım eyle.Bizlere cenneti nasip eyle AMİN.”

 

Daha sonra program koordinatörü Mutlu Tüfekçioğlu Hz.İbrahim ve Hz. Hacer kıssaları ışığında çocuk ve aile eğitimine vurgu yapan kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Program daha sonra öğrencilerimizin hazırlamış oldukları çeşitli şiir, marş ve gösterilerle devam etti. Özellikle Merve Öztürk’ün okuduğu “40 Yaşındasın şiiri” salondakilere duygulu anlar yaşattı.Öğrencilerin yıl boyu sosyal faaliyetleri ve sınıftaki halleri sinevizyonla ekrana yansıtılması velilerden çok beğeni aldı. Programın sonunda yıl boyunca ahlakı ve namazlarına dikkat eden, namaz ve davranış çizelgeleri ile kompozisyon yazımında başarı gösteren  öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Tüm öğrenciler mezuniyet belgelerini ve hediye kitaplarını da hocalarından alarak program sona erdi.

 

Yaz Okulunda Buluşmak Dileğiyle... 

Bu içerik 1961 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem