Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

> Şeytanın, İnsanları Etkileme ve Saptırma Yolları...

> Âdem’in Yaratılışı ve İblis’in Yaratılışla İlgili Farklılığa Daya...

> Allah (c), Kullarına Darlık ve Sıkıntılar Verip Hidayete Yönelmel...

> Ey Âdemoğulları! Şeytana Kulluk Etmeyin. O, Sizin İçin Apaçık Bir...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   BASIN AÇIKLAMALARI  >  2013
 
Ankara Kocatepe Camii´nde Cuma Namazı ardından Mısır ve Suriye´de katledilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Tarih: 24/08/2013
   


Ankara Müslümanlar Dayanışma Platformu üyeleri, Suriye´de sivil halkı hedef alan kimyasal silah saldırısını ve Mısır´daki darbe karşıtlarına yapılan katliamı protesto etti. Kocatepe Camisi avlusunda cuma namazının ardından toplanan grup, Suriye´de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazdan sonra, Suriyeli ve Mısırlı Müslümanlar için dua edildi.

Ankara Müslümanlar Dayanışma Platformu üyeleri, Suriye'de sivil halkı hedef alan kimyasal silah saldırısını ve Mısır'daki darbe karşıtlarına yapılan katliamı protesto etti. Kocatepe Camisi avlusunda cuma namazının ardından toplanan grup, Suriye'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazdan sonra, Suriyeli ve Mısırlı Müslümanlar için dua edildi.

Gıyabi cenaze namazını kıldıran Şeyho Duman " Rabbimiz bizler Hz. Nuh (A.S)'un "artık ben yenildim sen bize yarım et" dediği konumdayız. Rabbimiz sen bizlere yardım eyle. Rabbimiz Hz. Nuh (A.S)'un duasına icabet ettiğin gibi bizlerinde duasına icabet et. Ey Rabbimiz sana olan inancımızı taklidi imandan tahkiki imana dönüştürerek yeryüzünde sadece Senin dininin galip gelmesi için bizlere yardım et. Rabbimiz sen sahibimizsin, senden başka gidecek kapımız yok. Rabbimiz bizler bugün burada katledilen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılıyoruz. Ancak bizler biliyorsunuz ki senin bizlerden asıl istediğin senin dinin hâkim oluncaya kadar savaşmamızdır. Bize bu emrini yerine getirememekten huzurunda utancımızı sana şikâyet ediyoruz." şeklide dua ederken, namaza iştirak eden yüzlerce Müslüman edilen duaya âmin dedi.

Müslümanlarla Dayanışma Platformu adına basın açıklamasını Araştırma ve Kültür Vakfı'ndan Hikmet Yıldırım gerçekleştirdi. Mısır'da Sisi güçlerince öldürülen yüzlerce masum direnişçinin kanı kurumadan, Esed güçlerinin, Suriye'de düzenlediği kimyasal saldırıyla, bin 700 kişinin şehit olduğunu, 3 binden fazla kişinin ise yaralandığını kaydetti.

Katliamlara karşı, ABD, İsrail, BM, Rusya ve İran'ın tutumunu eleştiren Yıldırım, "ABD'nin önderliğinde, İngiltere-AB ülkeleri, İsrail şer cephesi, Batı kültür ve medeniyetinin değerleri doğrultusunda yeni bir dünya kurmak istiyor. İslam coğrafyasını işgal ediyor" dedi.

Açıklama sırasında sık sık tekbir getirerek elleriyle Rabia işareti yapan Ankara Müslümanlarla Dayanışma Platformu üyeleri, "Şehitler ümmetin onurudur" ve "Katil Esed Suriye'den defol" sloganları attı.

Bu içerik 2271 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem