Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> İnandığı Gibi Yaşamayanlar, Yaşadıkları Gibi İnanmaya Başlar...

> Ömrümüzden Bir Yıl Daha Azaldı, Gelin Hâlimizi Sorgulayalım!...

> ´Yeni 28 Şubat´a ve Yaygın Sekülerleşmeye, Büyük Yozl...

> Peygamber’e Sövmek Serbest, “Atatürk İlâh Değildir” Demek Suç!...

> İlk Kur’an Neslinin Mekke Örneğinden Çıkarılacak Dersler ve Mekke...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2006
 
Ramazan Ve Kuran Konulu
Tarih: 18/02/2006
   


İlkav Başkanı Mehmet PAMAK´ın konuşmacı olarak katıldığı konferanslar başarıyla tamamlandı. Ankara Ramazan ve Kur´an Paneli´nin ardından Anadoludaydı. Tevhid’in ölümsüz mesajını sahih ve tavizsiz bir biçimde kitlelere ulaştırmak gibi bir sorumluluğun bilinciyle Ramazan’ı kuşanarak, oruç gibi azim ve irademizi güçlendiren ibadetin ruhlarımızı aydınlatan etkisiyle İlkav olarak Anadolu’ya çıktık. İnsanlarla kucaklaşmak, Anadolu’nun farklı bölgelerindeki sorunların temelde hep aynı sorunun olduğu yönündeki iman ve kanaatimizi paylaşmak istedik.

ANKARA, ADAPAZARI, KONYA, KARAMAN, DİYARBAKIR, ŞANLIURFAİlkav Başkanı Mehmet PAMAK'ın konuşmacı olarak katıldığı konferanslar başarıyla tamamlandı. Ankara Ramazan ve Kur'an Paneli'nin ardından Anadoludaydı. Tevhid’in ölümsüz mesajını sahih ve tavizsiz bir biçimde kitlelere ulaştırmak gibi bir sorumluluğun bilinciyle Ramazan’ı kuşanarak, oruç gibi azim ve irademizi güçlendiren ibadetin ruhlarımızı aydınlatan etkisiyle İlkav olarak Anadolu’ya çıktık. İnsanlarla kucaklaşmak, Anadolu’nun farklı bölgelerindeki sorunların temelde hep aynı sorunun olduğu yönündeki iman ve kanaatimizi paylaşmak istedik.

 

Bu konferanslar zincirinde gördüğümüz insan ve toplum manzarası oldukça önemliydi. İnsanlar Kur’anın duru mesajına özlem içindeydiler. Yaşadığımız hayata Kur’an'la bakıldığında ortaya çıkan savrulma ve saplantıların birçoğu farkında bile değillerdi. İnsanlar muhafazakar savrulmayı ve gelenekçi saplantıyı görüp nasıl bugüne kadar bunun farkında olmadıklarını dile getiriyor ve konferanslarla büyük bir hizmetin yapıldığını belirtiyorlardı.

Bu konferansların neticesinde şu gerçek bir kez daha belirgin hale gelmiştir ki; hiçbir politik mülahazanın etkisinde kalmadan, hiçbir çıkar ilişkisi ve birlikteliğinin olmadığı özgün ve sivil zeminde üretilen Kur’an ve Tevhid bilincinin kitlelerde uyandırdığı heyecan ve sevinci başka bir zeminde görmek mümkün değildir.

Ankara ile başlayan başlayan konferanslarımız sırasıyla Adapazarı, Konya, Karaman, Diyarbakır, Ş.Urfa’da gerçekleştirilmiştir.

Bu içerik 907 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem