Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> İnandığı Gibi Yaşamayanlar, Yaşadıkları Gibi İnanmaya Başlar...

> Ömrümüzden Bir Yıl Daha Azaldı, Gelin Hâlimizi Sorgulayalım!...

> ´Yeni 28 Şubat´a ve Yaygın Sekülerleşmeye, Büyük Yozl...

> Peygamber’e Sövmek Serbest, “Atatürk İlâh Değildir” Demek Suç!...

> İlk Kur’an Neslinin Mekke Örneğinden Çıkarılacak Dersler ve Mekke...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2009
 
Amerika, Müslümanlara Karşı Savaş Açtı
Tarih: 13/10/2009
   


Pakistan Cemaati İslami´nin eski lideri Gazi Hüseyin Ahmed, yine Amerika´yı hedef alan suçlamalarda bulundu.Pakistan Cemaati İslami´nin eski lideri Gazi Hüseyin Ahmed, Pazar günü Model şehrinde verdiği bir konferansında, bölgeye barışın hakim olmasını bölge liderlerinin Amerika´nın hattından uzaklaşmasına bağladı.Gazi Ahmed "Bölgeye barışın hakim olması için yöneticilerin Amerika´ın müttefik cephesinden ayrılması gerekmektedir" dedi. Amerika’nın Pakistan´a yapacağı 7 buçuk milyar dolarlık şartlı yardıma dikkat çeken Gazi Ahmed, "Amerika´nın yardımları, İslam´a ve Müslüman´lara karşı olduğu içindir. Amerika, İslam akidesine ve Pakistan´ın nükleer gücüne saldırmaktadır" diye konuştu.

Pakistan Cemaati İslami'nin eski lideri Gazi Hüseyin Ahmed, yine Amerika'yı hedef alan suçlamalarda bulundu.Pakistan Cemaati İslami'nin eski lideri Gazi Hüseyin Ahmed, Pazar günü Model şehrinde verdiği bir konferansında, bölgeye barışın hakim olmasını bölge liderlerinin Amerika'nın hattından uzaklaşmasına bağladı.Gazi Ahmed "Bölgeye barışın hakim olması için yöneticilerin Amerika'ın müttefik cephesinden ayrılması gerekmektedir" dedi.
Amerika’nın Pakistan'a yapacağı 7 buçuk milyar dolarlık şartlı yardıma dikkat çeken Gazi Ahmed, "Amerika'nın yardımları, İslam'a ve Müslüman'lara karşı olduğu içindir. Amerika, İslam akidesine ve Pakistan'ın nükleer gücüne saldırmaktadır" diye konuştu.
Gazi Ahmed, Senatör John Kerry ve Senatör Richard Lugar’a atfen Kerry-Lugar yasası olarak da bilinen Amerika'nın Pakistan'a yapacağı mali yardımların, nükleer programdan geri adım atmayı ve Keşmir'in bağımsızlığı için mücadele veren direniş hareketlerinden desteği çekmeyi hedeflediğini söyledi.Pakistan'ın Amerika'yla olan müttefikliğinin daha fazla uzun sürmeyeceğini belirten Gazi Ahmed "Amerika'nın Pakistan'a dost olması mümkün değildir. Amerika, teröre karşı savaş adı altında müslümanlara karşı savaşmaktadır. Bu durumda hangi dostluktan söz edilebilir" dedi.Amerika'nın, bir bölgede kurulacak İslam devletinin tüm dünyaya yayılmasından endile ettiğini kaydeden Gazi Ahmed, Amerika'nın da aleni olarak "müslümanlara karşı savaştığını" ilan etmekten çekindiğini, bunun için de "teröre karşı savaş" ibaresini kullanmayı tercih ettiğini söyledi.
Cemaati İslami'nin Keşmir'in bağımsızlığı için benzeri görülmeyecek fedakarlıklarda bulunduğuna dikkat çeken Gazi Ahmed, "Pakistan'ı Keşmir'den çıkmaya zorlayacak komplolar hayata geçirildi. Fakat biz, Keşmir'in bağımsızlığı dışındaki hiçbir formülü kabul etmeyeceğiz" dedi.

isra haber

 

Bu içerik 964 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem