Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

> Şeytanın, İnsanları Etkileme ve Saptırma Yolları...

> Âdem’in Yaratılışı ve İblis’in Yaratılışla İlgili Farklılığa Daya...

> Allah (c), Kullarına Darlık ve Sıkıntılar Verip Hidayete Yönelmel...

> Ey Âdemoğulları! Şeytana Kulluk Etmeyin. O, Sizin İçin Apaçık Bir...

   
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2010
 
İnfak ve Kurbanlarımız Kardeşlerimize Ulaştı...
Tarih: 18/11/2010
   


İLKAV Çevresindeki Müslüman kardeşlerimizden bazıları, bu yıl da Kurbanlarını Gazze’de kestiler. Kardeşlerimizin infakları ve Kurbanları Gazze’ye ulaştırıldı. İnfaklar ihtiyacı olan kardeşlerimize bayram öncesi ulaştırılırken, Kurbanlar da bayram birinci günü kesilerek dağıtıldı.

İLKAV Çevresindeki Müslüman kardeşlerimizden bazıları, bu yıl da Kurbanlarını Gazze’de kestiler. Kardeşlerimizin infakları ve Kurbanları Gazze’ye ulaştırıldı. İnfaklar ihtiyacı olan kardeşlerimize bayram öncesi ulaştırılırken, Kurbanlar da bayram birinci günü kesilerek dağıtıldı.

Gazzeli Müslümanlar, büyük duyarlılık göstererek, gerek infaklar, gerek Kurbanlar için teşekkür ve dualarını ileten bir yazı ile kestikleri Kurbanların belgesi mahiyetinde çektikleri resimleri internet aracılığıyla vakfımıza ulaştırmış bulunuyorlar. Bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Söz konusu yazıda yer alan, duygulandırıcı ve İslam kardeşliğinin güzelliğini yansıtan bazı cümleler: “Gazze bölgesinde kuşatma altında bulunan Filistin halkımıza acil yardımlar serisinden olmak üzere, işgal altındaki halkımızın mücadelesine ve Filistin devletimizi kurmaya yönelik çalışmalarımıza yapılan bu yardımdan dolayı teşekkür ederiz. Bu infakınızla ve 60 Kurban ile göstermiş olduğunuz yardım ve gayretinize karşılık teşekkürlerimizi dile getirirken, aynı zamanda bizler İLKAV çevresindeki Müslüman kardeşlerimizin gayretlerinin kabul ve mübarek olmasını Allah’tan diliyoruz. Onlara bu yaptıklarının, bu yardımlarının karşılığının, hasenat mizanına konmasını ve mübarek Filistin toprağını ziyaret etmelerini niyaz ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda, Allah’ın izniyle hür hale gelecek olan Mescid-i Aksa’da namaz kılmalarını Allah’tan diliyoruz. Kurban Bayramı münasebetiyle, dünyadaki bütün Müslümanların bayramlarını tebrik eder, nice bayramlara, ülkemizin, mukaddesatımızın özgürlüğe ulaşmasını ve ümmetin birliğini Allah (cc) nasip etsin.”

İşgal ve kuşatma altında büyük zorluklara katlanarak, hepimizin, bütün ümmetin sorumluluğunu cılız ve zayıf bırakılmış onurlu omuzlarında taşımaya gayret eden, mukaddes beldelerimizi ve Aksa’mızı savunmaya çalışan kardeşlerimize karşı sorumluluklarının bilincinde hareket eden bütün kardeşlerimizin, infak ve kurbanlarının Rabbimizce kabulü için dua ediyor, Bayramın bütün kardeşlerimize ve ümmetimize hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz.Bu içerik 1214 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem