Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Şeytan ve İnsan İlişkisinde Üç Kategori...

> Şeytanın, İnsanları Etkileme ve Saptırma Yolları...

> Âdem’in Yaratılışı ve İblis’in Yaratılışla İlgili Farklılığa Daya...

> Allah (c), Kullarına Darlık ve Sıkıntılar Verip Hidayete Yönelmel...

> Ey Âdemoğulları! Şeytana Kulluk Etmeyin. O, Sizin İçin Apaçık Bir...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR550020300002000614000005
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2011
 
İLKAV Yaz Okulu Sona Erdi ve Sertifika Dağıtım Töreni Yapıldı...
Tarih: 11/07/2011
   


İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı’nın (İLKAV) ilköğretim ikinci kademesinde okuyan kız ve erkek öğrenciler için, üç hafta süreyle düzenlediği “Yaz Okulu” programı sona erdi. Yaz okulu bitirme sertifikalarının da dağıtıldığı mezuniyet töreni, çocuklarımızın ve ailelerinin de hazır bulunduğu bir etkinlikle İLKAV Konferans salonunda gerçekleştirildi.

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı’nın (İLKAV) ilköğretim ikinci kademesinde okuyan kız ve erkek öğrenciler için, üç hafta süreyle düzenlediği “Yaz Okulu” programı sona erdi. Yaz okulu bitirme sertifikalarının da dağıtıldığı mezuniyet töreni, çocuklarımızın ve ailelerinin de hazır bulunduğu bir etkinlikle İLKAV Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Koordinatörlüğünü eğitimci Emrullah Ayan‘ın yapmış olduğu “Yaz Okulu”nda, erkek öğrencilerin eğitiminde Fatih Pehlivan, Hüseyin Yılmaz, Hayati İsaoğlu, Köksal Geçer, İlyas Uslu, Nusret Bilen, Alper Tuna ve Yusuf Yılmaz öğretmen olarak görev aldılar. Kızlar tarafının eğitiminde ise, Kadriye Şahin, Gamze Bıyık,Mevlüde Çakal, Neslihan Elif Pamak, , Humeyra Polat, Büşra Hakbilen, Sümeyye Demirhan, Betül Gerizli ve Sümeyye Başalan yönetici ve öğretmen olarak görev yaptılar. Derslerde Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma, Ezber, Meal, Siyer, Güzel Konuşma ve Adab-ı Muaşeret, Spor, Yüzme ve Rehberlik gibi dersler öğretmenler tarafından verildi.

Sertifika töreni, Beyzanur Ceylan ve Betül Bıyık kardeşlerimizin Kuran okuması ve mealini vermesi ile başladı. Ardından açış konuşmasını yapmak üzere Şeyho Duman Hocamız kürsüye geldi. Hocamız konuşmasında tevhidin hakikatini idrak eden anne ve babaların çocukları için yapmış olduğu İslam’ı öğretme ve yaşatma çabalarının boşa gitmeyeceğini, ahirette cennette hep beraber olmaya vesile olacağını Tur suresindeki ayetler ışığında anlatarak konuşmasını tamamladı.

İLKAV vakfının faaliyetlerini içeren bir slayt gösterisi ile program devam etti. Daha sonra, Mehmet Emir Taşyürek, Yasir Yağmur, Muhammed Korkmaz, Ahmet Enes Taşyürek ve Muhammed Özdaş Kur’an-ı Kerimden ayetleri ezbere okuma örnekleri sundular. Bilahare kız öğrencilerin koro halinde söylediği güzel ezgi ve marşları müteakiben Ömer Özdaş, babası Şahin Özdaş‘ın yazmış olduğu Türkçe Olimpiyatlarını hicveden güzel şiiri okudu. Velilerce de ilgiyle takip edilen programın devamında, Betül Aslan, Yaren Tekin, Betül Bıyık, Zeynep Kutlu, Rumeysa Gazi kardeşlerimiz ile Devrim Can Özkan, Fırat Oğuzkaya, İbrahim Demirhan, Yusuf Aslan ve Furkan Demirhan kardeşlerimiz Peygamberimiz (SAV)’in hadislerinden ezberlediklerini okudular. Daha sonra da, erkek öğrenciler ezgi ve marş dinletilerini tekbirler eşliğinde sundular.

Programın bu bölümünde de, Sümeyye Meryem Taşyürek’in okuduğu şiir formundaki Rabbe yakarıştan sonra, Sena Yetkin, Meryem Akçurum, Beyzanur Şenyüz, Esma Rüveyda Beddur, Azra Betül Er, Merve Yıldız, Merziye Yılmaz, Deniz Türkoğlu, Zeynep Karaca ve Rumeysa Gazi kardeşlerimiz Rabbimizin ayetlerini bizlere hatırlatan okumalar ve etkinlikler gerçekleştirdiler.

İlgi ve takdirle takip edilen programın son bölümünde ise, kız ve erkek korosunun birlikte ezgi okumasını müteakiben, öğrencilerin anne ve babalarından isteklerini ve yaz okulu ile ilgili görüşlerini içeren önceden çekilmiş video çekimlerinin gösterimi ile program sona erdi. Sertifikalarını Emrullah Ayan hocadan alan öğrenciler ve ailelerine yapılan ikramdan sonra Yaz Okulu iyi temenniler ve dualarla nihayete erdi.


Bu içerik 1069 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem