Üye Ol  -  Şifremi Unuttum?
Facebook
 
 
> Müslüman Alim ve Öncü Şahsiyetlerin, İslam Adına Batıl Siyasete D...

> Mısır darbesinin idam kararları ve İslami Duruşumuz - II...

> Mısır darbesinin idam kararları ve İslami Duruşumuz - I...

> Ertelenemez ve Terk Edilemez Sorumluluğumuz...

> İLKAV´ın 25. Yılında Mehmet Pamak´la Söyleşi 3. BÖLÜM :...

   
 
Hesap İsmi: İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Para Cinsi: Türk Lirası (TL)
Şube/Hesap: Kızılay Şub. / Hesap No: 2000614-4
IBAN: TR820020300002000614000004
En Çok Okunanlar

Anasayfa  >   HABERLER  >  2017
 
Bu haftaki İlkav Cuma konferansında Ali KAÇAR ´Kuzey Irak Gerçeğine Müslümanca Bakış´ Konusunu İşledi
Tarih: 01/10/2017
   


Bu hafta İLKAV’daki Cuma Konferansının sunumunu Genç Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Ali KAÇAR yaptı.

 

Bu hafta İLKAV’daki Cuma Konferansının sunumunu Genç Birikim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Ali KAÇAR yaptı.

Kaçar konuşmasında; Kuzey Irak’taki Barzanî ailesinin geçmişteki durumu ve tarihi gelişimine dair bilgilendirmelerden sonra Siyonist İsrail’in Kuzey Irak Kürt bölgesine olan ilgisinin geçmişini ve sebeplerini açıkladı. Ardından yakın zamanda gerçekleştirilmiş olan referandumun arka planını ve bölgeye olan tesirlerini, Türkiye’nin, İran’ın ve ABD’nin konuya yaklaşımlarını ele aldığı sunumunda Kaçar; özellikle şu konunun altını çizdi:    

            “Kuzey Irak’ta Kürt Özerk Bölgesinde tam bağımsızlık referandumu gündeme gelmiştir. Bu olay, elbette bir halkın kendi geleceğini kendi iradesiyle şekillendirmesi gibi masum gözükebilir. Ama bu işte oynanan oyunlar büyüktür. Yine bunun arkasında ABD ve İsrail’in olduğu âşikardır. ABD bölgede yeni planlar peşindedir. Kim ki ABD’nin ipiyle kuyuya inerse kuyunun dibinde kalır. Bunu görmeyenin herhalde basireti bağlanmıştır. Rabbimiz ıslah etsin.”

            Konferansın tamamının videosunu ilginize sunuyoruz.

 

 

 

Bu içerik 233 defa görüntülendi.
 
 
Yorumlar
Ummet maskesi / Husam
06/10/2017 - 04:37
Slm.muslumanlar ne zaman nefislerine zor gelen durumlarda muslumanca durus ve dusunus seviyesini yakalayacaklar?Konusma basiretli olmamis,en sonunda soylenecek olan soylenmis,Halbuki kurtleri 100 yildir nasil bir kiskaca alindiklari,komsularinin maskeleri degissede sos konusu kurtler olunca nasilda dalasmalari biraktiklari,tum parcalardaki kurtleri nasil fitri haklarinin gasp edildigi,neden kuresel ifsada muhtac hale geldikleri vs anlatilmamis ve gundeme takilan basiretsizce bir konusma olmus,halbuki muslumanlarin farki boyle durumlarda belli olmali,zaman ve zemini asan bir orneklik ne zaman takinacagiz?

Yorum Ekleyin
Adınız Soyadınız
e-Posta Adresiniz
Başlık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 6000
Güvenlik Kodu
 
 
Copyright © 2013 İLKAV - İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı
Strazburg Caddesi No:18/4 SIHHIYE/ANKARA
Telefon :  +90 (312) 229 79 76 e-posta:  iletisim@ilkav.org
Dataişlem